home-blur
DSC_2738
23/05/2023
Новини EASE

Інтерв’ю з переможцем EASE Pitch Battle

Як Humancreed підтримує українських дітей через інноваційну фандрейзинг-платформу?

28 квітня ми провели офлайн Pitch Battle у Києві для технологічних стартапів. 16 СЕО та фаундерів українських стартапів презентували свої проєкти та ідеї перед журі, представниками акселераційних програм та венчурних фондів. Спікери отримали фідбек від професіоналів, пропітчили свій проєкт та знайшли нові партнерства і бізнес-знайомства.

Серед 16 сміливих та яскравих проєктів журі обрали одного переможця — стартап Humancreed із його СЕО & Co-founder Андрієм Таганським. Мета проєкту Андрія — створити глобальну мережу підтримки дітей, яка поєднує спонсорів із дітьми, щоб фінансувати їх витрати на навчання та розвиток та надихати на досягнення успіху.

Ми зв’язалися з Андрієм та взяли у нього інтерв’ю, щоб детальніше дізнатися про місію та реалізацію соціально-важливого стартапу, який став переможцем EASE Pitch Battle.

Яка ключова місія проєкту Humancreed і як ви дійшли ідеї створення проєкту?

Наша місія — надати можливість суспільству інвестувати в дітей, щоб діти мали можливість виявити та реалізувати свій потенціал, що буде позитивно впливати на ВВП України, та розвиток українського суспільства і людства.

Я сам Донеччанин, з міста Макіївка. У 2014 році росія окупувала моє рідне місто, тож я сам, моя сімʼя, друзі та колеги стали ВПО. Коли у лютому 2022 почалось повномасштабне вторгнення росії в Україну, ми з моїм партнером Євгеном Гусаровим одразу зрозуміли, що буде, коли мільйони українців будуть евакуюватись із зон бойових дій в пошуках безпеки. Тож ми тоді разом із більш ніж 80 волонтерами побудували платформу пошуку безкоштовного житла для переселенців — Dopomagai.org, через яку більш ніж 15,000 сімей знайшли спокій в оселях небайдужих співгромадян.

У липні 2022 ми побачили нову проблему — внаслідок переїздів діти-переселенці втратили доступ до репетиторів, секцій, гуртків, шкіл музики та мистецтв, та всього, що сприяє їх розвитку. Таких дітей зараз в Україні 2 мільйони. Ще 2,5 мільйона дітей виїхали за кордон і більшість з них вже ніколи не повернеться назад.

Якщо подивитися на Україну, як на організм, то наші діти — то є стовбурові клітини, з яких у майбутньому наш організм-суспільство отримає дорослих людей — професіоналів: музикантів, розробників, вчителів та лікарів, політиків і підприємців. Уявіть, що буде з організмом, який втратив третину стовбурових клітин — дітей, які поїхали з України й стануть професіоналами на чужині. А інша третина стовбурових клітин “заморожена”, адже їх дитинство поставили на паузу. Тоді виходить, що Україна втратила значну частину майбутнього ВВП і шансів на відновлення та розквіт.

Нас із партнером дуже зацікавила ця проблема. Ми почали шукати спосіб, яким суспільство могло б інвестувати у власних дітей. Через серію експериментів і досліджень ми прийшли до ідеї Humancreed.

Чому ви обрали саме IT-індустрію для реалізації вашого проєкту допомоги дітям-переселенцям?

Як ІТ-підприємці та продакт менеджери, ми з моїм партнером Євгеном звикли розв’язувати складні масштабні задачі за допомогою технологій. У 2011-му я ініціював перехід страхового ринку на електронний поліс, а у 2015-му я заснував найбільший в Україні InsurTech стартап EWA.UA, який сьогодні поєднує весь страховий ринок України. Євген до війни, як Head of Product в американському конструкторі веб-сайтів Yola.com, побудував з нуля продукт для більш ніж 14 мільйонів користувачів по всьому світу.

Під час роботи над Dopomagai.org ми співпрацювали з великою кількістю міжнародних благодійних організацій, тож, як інженери-підприємці, ми побачили можливості для того, щоб побудувати щось більшого масштабу, більшої ефективності та прозорості, ніж це роблять звичайні неприбуткові організації. Ми будуємо глобальну мережу підтримки розвитку мільйонів дітей в Україні та по всьому світе. Такий масштаб не під силу жодному “традиційному” нонпрофіту.

Як ви збираєтеся залучити “янголів” для фінансової підтримки маленьких українців?

Концепція Humancreed дуже близька до Patreon.com, тільки спеціально розроблена для підтримки дітей, а не креаторів.

Ми будуємо мобільний додаток Humancreed, в якому благодійники можуть

(1) обрати дитину або пул дітей за інтересом (наприклад, плавці, математики, танцюристи тощо)

(2) підписатись на щомісячний донат, щоб частково чи повністю покрити стипендію для обраних дітей

(3) прозоро бачити витрати стипендії кожною дитиною — батьки надають звіти зі сканами чеків

(4) отримувати регулярний зворотний звʼязок від підопічних дітей, які ведуть власні влоги, щоб показати позитивні зміни у своєму житті.

Наприклад, наші спонсори відчули глибоку радість і гордість, отримавши відео від Олексія, який завдяки їх підтримці втілив свою мрію грати на гітарі й виконав свою першу баладу. Завдяки спонсорам, батьки Олексія змогли придбати гітару та сплатити за репетитора.

Які найбільші виклики, з якими ви стикалися під час створення вашого стартапу, та як ви їх подолали?

Побудова стартапу — це пошук нової масштабованої та життєздатної бізнес-моделі. Цей пошук відбувається через вирішення великої кількості викликів в умовах невизначеності, обмежених ресурсів і часу. Але саме ці виклики допомагають нам визначити реальний біль наших користувачів і стейкхолдерів та знайти для нього рішення.

Як навчити нашу аудиторію підопічних цікаво розповідати про себе, знімати якісний контент, вчасно надавати звіти тощо? Ми пишемо інструкції, готуємо відео-уроки, проводимо модерацію, знову і знову по колу покращуємо наші процеси та документацію.

Як допомогти батькам, які не знають, що запропонувати своїм дітям для навчання та розвитку, коли зʼявилась така можливість? Ми будуємо маркетплейс дитячих можливостей, де радимо все: і книжки, і курси з програмування, англійської чи підготовки до ЗНО тощо.

Як приймати донати від громадян США, якщо вони хочуть отримати податкову знижку? Партнеримось з американським нон-профітом, який стає нашим фіскальним спонсором, приймаючи всі донати від американських благодійників на свої рахунки, а далі переказуючи їх до нашого партнерського нон-профіту в Україні.

Поділіться ключовими показниками, які ви вже встигли досягти у Humancreed?

На першому етапі, поки ми перевіряли концепцію, ми поєднали 76 українських дітей-переселенців зі 168 спонсорами з України та 12 спонсорами з США та Канади. 

Зараз в нашому waiting list знаходиться 13,000 дітей, які зареєструвалися в Humancreed і очікують на своїх спонсорів.

За останні 7 місяців ми залучили 945,130 гривень на підтримку українських дітей. Наша ключова мета зараз — збільшувати кількість спонсорів, як у B2B, так і у B2C сегментах. І це цілком реально, адже ми маємо гарну конверсію. Також маємо гарний retention – показник повернення спонсорів, з початку проєкту з нами залишилось 86% донорів.

В Україні наша ціль — протягом року ми плануємо зростання до 10,000 дітей які отримують стипендію від спонсорів Humancreed, а до кінця 2025 масштабуватись до 150,000 дітей.

Чи плануєте розширити проєкт Humancreed за межі України? Які країни чи регіони ви розглядаєте для майбутнього розвитку?

Будуючи Humancreed, ми з Євгеном узгоджуємо наш поклик допомогти Україні у відбудові та розквіті із нашими амбіціями створення нового глобального єдинорога. Саме тому з найпершого дня ми будуємо Humancreed як глобальну мережу підтримки дітей.

У липні 2023 ми виходимо на ринки США та Канади, щоб залучити ці ринки до спонсорування українських дітей. Зараз ми готуємось до цього: локалізуємо наш додаток і сервіси, готуємо маркетингові та PR заходи.

Починаючи з 2024 року, ми плануємо поступово підключати нові ринки: як з боку спонсорів, так і збоку дітей.

Такі історії надихають нас рухатися вперед та підтримувати один одного. Ми дякуємо Андрію за інтерв’ю та бажаємо успіхів у реалізації проєкту Humancreed. І звичайно, вітаємо із перемогою в EASE Pitch Battle.

Якщо ви хочете допомогти проєкту Humancreed, ставши спонсором дітей або інвестором чи ментором команди, пишіть напряму Андрію Таганському – [email protected].

 

Асоціація EASE влаштовує digital-батл, об’єднуючи студентів найпотужніших технічних вузів в спільному хакатоні
Детальніше
EASE долучилася до першого засідання робочої групи з реформи IT-освіти
Детальніше
EASE стала партнером Міжнародного Форуму BIT-2021
Детальніше