home-blur
DSC_4882
10/12/2022
Новини EASE

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров став героєм документального фільму про українські IT-війська «Перший код».

Вчора відбулися зйомки нового епізоду найочікуванішого документального фільму про українські IT-технології «Перший код», новим героєм якого став Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Фільм-дослідження «Перший код» — це історія подорожі у часі через інтерв’ю з керівниками найвідоміших IT-компаній, заснованих в Україні. Історія починається створенням українськими інженерами першого комп’ютера і триває до сьогодення,  коли ІТ-сектор став не лише потужною індустрією, а й важливим фронтом у війні з Росією.

Михайло Федоров дав велике інтерв’ю автору дослідження Владиславу Савченку, в якому розповів про кібервійну з росією: коли почалися атаки на українську цифрову інфраструктуру, як волонтерський рух IT-армія тримає оборону на кіберфронті та як технології допомагають розпізнавати військових злочинців Бучі та ін. 

На своїх соціальних сторінках інтерв’юер фільму Владислав Савченко опублікував декілька сторіз, в яких Михайло Федоров розповідає, як власна Red-team за декілька місяців до початку повномасштабної війни почала «атакувати» українську енергетичну інфраструктуру, щоб перевірити її на вразливості та виправити їх. 

«В грудні, коли почалася інформаційна хвиля щодо можливого повномасштабного вторгнення, світові ЗМІ писали про атаки хакерів на енергетичну інфраструктуру. За кілька днів до Нового року ми проводили наради з усіма людьми, які відповідають за ІТ- сектор в енергетичному напрямі. Ми підключали нашу Red-Team, яка протягом січня атакувала власну енергетичну інфраструктуру для того, щоб знаходити вразливості. Ми готувалися і розуміли виклики завтрашнього дня».

 

Також Федоров прокоментував кіберстійськість України і відбивання атак з боку Росії.

«Війна з Росією триває з 2014 року. Тому, коли ми створювали Мінцифру і поставили собі ціль — відцифрувати всі послуги в державі, розуміли, що коли ти перебуваєш на війні, розумієш, що кібервійна є складовою будь-якої війни (і фізичної). Тому ми робили все так, щоб можна було утримувати всі атаки у кіберпросторі. Ми залишаємося в кібервійні і вже розуміємо виклики майбутнього, що потрібно робити. І багато чого фундаментального вже зробили для кіберстійкості держави». Режисером «Першого коду» був професійний кінорежисер, відомий за фільмами «Область героїв» та «Ведмежа пастка» Артур Лерман. Сценарист — Тетяна Буренко, відомий телевізійний сценарист-драматург. «Очі» фільму — Євген Усанов. Продюсером виступив  IT-підприємець та автор дослідження Владислав Савченко. Любов Мочалова стала креативним продюсером.

Знімальна команда вже поспілкувалася із засновниками компаній EPAM Ukraine, 3DLOOK, ELEKS, Looksery, Sigma Software Group, SoftServe, НІКС, Uklon, Infopulse Ukraine, а також з представниками Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України.

Бюджет стрічки становить шість мільйонів гривень. Роботу над стрічкою планують завершити до кінця 2022 року та почати переговори про її розміщення на платформах Netflix, Amazon, Apple TV.

Друга річниця Ukrainian Startup Fund
Детальніше
Work.ua став головним HR-партнером заходу Конференція і Ярмарки вакансій топових IT-компаній
Детальніше
«Питання часу, скільки ми ще витримаємо»: через нововведення НБУ український IT-сектор втратить за місяць $500 млн
Детальніше