home-blur
0ae8e7d457774bd4bfbf27b4b01da0ed
18/01/2021
Новини партнерів

Оцінка вартості програмного забезпечення: як спланувати бюджет розробки програмного забезпечення?

Точна оцінка вартості програмного забезпечення — один з основних рецептів успіху будь-якого проекту розробки програмного забезпечення.

Тому, коли ви хочете втілити свою блискучу бізнес-ідею в щось відчутне, виникають питання типу: «Скільки коштує розробка програмного забезпечення?» або «Як оцінити вартість проекту?». У більшості випадків фактори, що впливають на вартість розробки програмного забезпечення, не лежать на поверхні і ховаються від сторонніх очей. В результаті клієнти не розуміють, що представляє собою їх рішення і наскільки складний процес оцінки.

У цій статті докладно розглядається вартість розробки і уточнюються моделі оцінки витрат при розробці програмного забезпечення. Дочитавши цю статтю до кінця, ви зможете розраховувати цифри при розробці бюджету проекту і мати в своєму арсеналі інструменти оцінки вартості для розрахунку вартості проекту.

Що таке оцінка витрат при управлінні програмними проектами?

У контексті управління проектом оцінка вартості стосується розрахунку загальних витрат, пов’язаних із завершенням проекту в рамках обсягу і відповідно до його тимчасових меж. Інклюзивна оцінка вартості програмного забезпечення зазвичай включає як прямі, так і непрямі витрати, пов’язані із завершенням проекту. Вона буде включати накладні витрати, витрати на людські ресурси, гонорари постачальникам і т. д.

3 Основні моделі оцінки витрат при розробці програмного забезпечення

Оцінка вартості програмного забезпечення використовує метод, застосовуваний для визначення оцінки вартості. Кошторис витрат — це приблизна вартість розробки і тестування програмного забезпечення постачальником послуг програмного забезпечення. Моделі оцінки вартості розробки програмного забезпечення, в свою чергу, є деякі математичні оцінки або розрахункові вимірювання, які використовуються для визначення витрат на розробку програмного забезпечення.

Найбільш популярні моделі оцінки вартості програмного забезпечення:

  • Техніка емпіричної оцінки

Простіше кажучи, цей метод заснований на даних, узятих з попередніх проектів, і деякою інформацією, яка базується на обґрунтованих припущеннях. Формули, виведені на фактах, застосовуються для прогнозування, яке є важливим компонентом етапу планування проекту програмного забезпечення.

Цей метод також вимагає попереднього досвіду в розробці аналогічного рішення. Оскільки методи емпіричної оцінки в значній мірі залежать від проникливості, різні види діяльності, пов’язані з оцінкою, підтверджувалися роками. Найбільш популярними методами в цій області є метод експертної оцінки і оцінка вартості Delphi.

  • Евристична техніка

Евристичний метод стосується будь-якого способу вирішення проблеми, який використовує життєздатний метод або різні альтернативні способи надання домовленостей, які можуть бути не ідеальними, але адекватними з урахуванням обмеженого проміжку часу.

Очікується, що евристичні методи будуть адаптуватися і використовуватися для швидких рішень, особливо коли знайти ідеальне розташування неможливо або у роботі зі складною інформацією. Цей метод предебачає взаємозв’язок між різними параметрами проекту за допомогою математичних рівнянь.

  • Методика аналітичних оцінок

Аналітична оцінка — це метод вимірювання роботи. Спочатку завдання ділиться на прості складові операції або елементи. Якщо стандартні часи можуть бути перенесені з іншого джерела, вони застосовуються до елементів. Якщо ці часи недоступні, воно оцінюється згідно досвіду роботи.

Оцінка виконується досвідченим і добре обізнаним фахівцем, що має практичний досвід в процесі оцінки. Потім він або вона просто підраховує загальну кількість робочих годин, які будуть потрібні повністю компетентному працівникові, працюючи з заданим рівнем продуктивності.

Приклад оцінки вартості розробки програмного забезпечення

Кожен випадок унікальний, і на середню вартість розробки програмного забезпечення впливає цілий ряд факторів. Але базовий план виглядає наступним чином:

Крок 1. Коли клієнт звертається до нас, щоб отримати розцінки на розробку програмного забезпечення, ми збираємо дані, необхідні для подальшого аналізу. Після цього призначені фахівці зв’язуються із замовником, щоб визначити вимоги до проекту і з’ясувати, чи наданий вже дизайн.

Крок 2. Якщо необхідно розробити дизайн продукту, ми встановлюємо вимоги до дизайну до оцінки вартості. На цьому етапі менеджер з роботи з клієнтами, керівник групи дизайнерів і призначений дизайнер зазвичай телефонують клієнту, щоб отримати чітке уявлення про його або її очікування. Після цього наша команда складає бриф, який в подальшому використовується для кошторису, який повинен бути затверджений клієнтом. Після того, як всі технічні деталі вирішені, команда приступає до розробки рішення і внесення змін, якщо необхідно. В кінці цього етапу клієнт отримує на затвердження закінчений дизайн продукту.

Крок 3. Коли дизайн готовий, наша команда приступає до оцінки вартості програмного забезпечення. Існує два типи оцінок витрат: одна, яка виконується розробниками повного стека, і дві окремі оцінки, що виконуються як інтерфейсними розробниками, так і внутрішніми розробниками. Коли шаблон оцінки вартості програмного забезпечення готовий, ми узгоджуємо його з замовником і переходимо до розробки.

Аналіз ризиків QA і PM також може бути виконаний на основі оцінки вартості програмного забезпечення. В аналізі використовується відсоток від загального робочого часу розробників. Наприклад, ризики QA складають 30% від загального часу розробки, тоді як ризики PM і буфер ризики рівні 15-25% і 10% + відповідно. Категорії ризиків розрізняються і можуть включати ризики, пов’язані з персоналом, такі як лікарняні, ризики помилок і будь-які інші небезпеки, які не входять в загальну оцінку витрат.

Типові помилки при розробці бюджету проекту і рішень, 5 кращих інструментів оцінки витрат, навіщо потрібно оцінювати вартість програмного забезпечення— все це читайте в повній версії статті на сайті автора.

10 тез EQ Business Forum
Детальніше
Асоціація EASE стала інформаційним партнером події Start Global Day
Детальніше
Інвестиційний Meetup: Портфельні інвестиційні кейси та унікальні прибуткові інструменти!
Детальніше