Революціонізація eCommerce: як IdeaInYou впроваджує AI, ML та Blockchain в роботу?
AI, ML та Blockchain розвивають креативність. Замість запитань “як робити”, нас тепер цікавить “що робити”. В цих твердженнях переконаний Максим Пундик, Co-Founder IdeaInYou. Разом з командою Максим допомагає eCommerce проєктам та іншим стартапам втілювати AI, ML та Blockchain рішення в життя. Про свій досвід використання цих технологій Максим розказав у інтерв’ю.
Яка специфіка діяльності IdeaInYou?
Ми починали шлях з eCommerce, це і залишилося нашою ключовою спеціалізацією. Однак, ми не фокусуємося на конкретних доменах, а намагаємося охопити якомога більше цікавих ніш та аспектів в роботі. Окрім сервісних послуг ми також розробляємо власні продукти. Наприклад, зараз працюємо над fintech продуктом. Наша місія – показати, що сервісні компанії також вміють робити якісні продукти.
Розкажіть, як ви імплементуєте AI, ML та Blockchain технології в eCommerce та інші проєкти?
Вже 3 роки ми працюємо з AI, ML та Blockchain. В eCommerce сегменті ми активно використовуємо ML та AI для оптимізації пошуку по каталогу та пошуку по картинках. Також, гарно працюють рекомендації. Наприклад, для одного з клієнтів, впровадження рекомендацій на основі переглянутих користувачем товарів збільшило продажі на 12,5%. Потім ця цифра зросла до 19%.
Також, ми використовуємо AI в маркетингу. Але для цього потрібен великий трафік. Тоді АІ може формувати портрет ідеального клієнта, відстежувати його дії на сайті та фіксувати бажання, вподобання, запити, болі, модель поведінки. Саме завдяки цій даті можна будувати дієві комунікаційні меседжі та маркетингові компанії: залучати нових клієнтів та підвищувати лояльність існуючих.
Чи є якісь особливі виклики, з якими ви стикалися при адаптації до нових технологій у сегменті eCommerce?
Головна проблема це ментальність клієнтів, яка транслює неготовність до змін та нових технологій. Це стосується як і українських, так і закордонних замовників. І це логічно, адже важко передбачити, як та чи інша технологія вплине на їх бізнес. Тому використовувати AI, ML чи Blockchain для більшості зараз — справжній експеримент та ризик. А хто готовий на цей ризик у такий нестабільний час?
Як ви долаєте “технологічний супротив” замовників та пояснюєте цінність AI?
Тільки розмовами. Ми показуємо наші успішні кейси та намагаємося показати замовнику цінність цих технологій. Звичайно, ключовим аспектом є довіра. Якщо клієнт довіряє вам та вашій команді, як професіоналам, він буде готовий до експериментів.
Які уроки ви винесли з роботи над проєктами з використанням AI, ML або Blockchain для eCommerce, і як це відображається на вашому підході до розробки та впровадження подібних рішень для майбутніх клієнтів?
Як вже й казав, основна проблема це mindset, що не готовий до змін. Також, АІ потребує нетривіального підходу до роботи в плані розв’язання задач. Не всі розуміють, як можна застосувати ці технології. Багато хто їх навіть боїться. Чому? Тому що левову частку роботи для деяких ролей тепер може зробити АІ і це знецінює працю людини. В школі, батьки, вчителі, нас завжди вчили “як зробити” те або інше, але не “для чого?”. AI, ML та Blockchain ставлять перед нами інше питання “що зробити? для чого? як зробити світ кращим?”. І тепер, маючи такі інструменти, це стає нашою відповідальністю. Нам більше не треба інструкцій. Тепер на часі творчість, креативність, сміливість. AI прийшов сюди, щоб ми почали думати інакше та знайшли свою істинну цінність, як творці.
Як ви прийшли до створення компанії, яка працює на базі рішень AI, ML та Blockchain? Та як ви оцінюєте потенціал цих технологій в майбутньому?
Після виходу ChatGPT я відразу його спробував у використанні та був вражений його можливостями. Це наштовхнуло мене на важливі думки, які має собі задавати кожна людина: “В чому моя цінність?”. Ми часто втікаємо від таких запитань поринаючи в щоденну роботу, не даючи собі відліку в тому, як ми можемо стати більш цінними та приносити більшу користь на ринку.
Саме тому, навіть після виходу такого сильного інструменту, як ChatGPT, багато людей не хочуть мати з ним справу, оскільки ці технології, роблячи всю ту саму роботу і навіть більше, знецінюють працю багатьох та буквально змушують переглянути наші погляди на життя та цінність людської праці.
Раніше, працюючи розробником в різних компаніях, я часто впадав у екзистенційні кризи, роблячи “роботу заради роботи” і думав, що це не є нормально, особливо для 20 річного хлопця, який починає свою справу. Я завжди думав, що “кодити” треба не просто так, а для чогось, для більшої цілі, для розвитку людства.
Та потім зрозумів, що це саме ті питання, відповіді на які дають нам неймовірний скачок у розвитку і людство має пройти цей етап трансформації, щоб вийти на новий рівень.
Існує думка, що технологічний прогрес заважає духовному розвитку та насправді він йому тільки й сприяє. Наразі він спонукає людину зрозуміти свою справжню цінність і віднайти контакт із собою і тільки тоді вона стане істинно готова створювати неймовірні речі.