home-blur
драмшев
15/05/2022
Інтерв'ю з ізівцями

Особливості SEO-просування IT-компанії на Захід: радить Netrocket

Грамотне SEO просування не тільки виводить сайт вашого бізнесу на перші рядки пошукової видачі, але й допомагає продавати. Оскільки більшість IT-компаній працюють із іноземними ринками. Відповідно, і специфіка просування там відрізняється від тієї, що зазвичай застосовується на ринку СНД.

Данило Драмшев, Founder і СЕО агентства інтернет-маркетингу Netrocket розповів про особливості SEO-просування IT-компанії.

У ЧОМУ ОСОБЛИВОСТІ ПРОСУВАННЯ САЙТУ НА РИНКИ ЄС, США, КАНАДИ? ЯКІ ПРОБЛЕМИ МОЖУТЬ ВИНИКНУТИ?

Основні особливості просування сайтів на західному ринку – це:

  1. Висока конкуренція (у 10 і більше разів вища, ніж на локальних ринках)
  2. Мовний бар’єр для локальних команд;
  3. Специфіка ринку та менталітет цільової аудиторії;
  4. Бюджети для просування.

Просування сайтів на Заході вимагає більше зусиль, тому що алгоритми пошукових систем постійно вдосконалюються, а нові апдейти алгоритму Google виходять щонайменше 1 раз на місяць.

Основні проблеми виникають із підбором ключових слів і з написанням контенту. Для правильного збору пошукових запитів ми зазвичай працюємо разом із клієнтом. З контентом потрібно працювати обережно, варто обов’язково залучати нейтива-пруфридера, який віднімає контент і відкоригує, підганяє зміст під менталітет цільової аудиторії, особливо якщо контент писав не носій мови.

Також є великі відмінності в побудові зворотних посилань на сайт, що просувається. Із вебмайстрами на Заході складніше домовитись. Вони набагато жорсткіші за вимогу до контенту для розміщення гостьових постів.

Ще одна особливість, яку можна виділити – при просуванні вашого сайту під ринок США ви також отримуватимете нецільовий трафік з інших англомовних країн, часто багато відвідувачів приходить з Індії. Ось приклад статистики кліків та показів країнами по одному з наших проектів:

 

2) У чому особливість просування сайтів на IT тематику?

 

1.Висока конкуренція в ніші – це одна з основних перешкод для отримання швидких результатів з SEO.

 

 

При просуванні IT тематики важливим є комплексний підхід до проекту. Потрібно займатися не лише SEO просуванням. Важливо працювати як з сайтом, так і його брендом: займатися контент-маркетингом, просуванням відео-контенту, шукати реферальні майданчики, рейтинги, тематичні каталоги і т.д.

 

Сайти IT тематики підпадають під YMYL-shopping правила . До таких сайтів Google висуває підвищені вимоги:

 

  1. Наприклад, важливо розміщувати відгуки на сайті, але краще підтягувати відгуки з трастових джерел, щоб вони не виглядали самописними.
  2. Авторство контенту. Для всіх інформаційних статей, що публікуються на сайті, повинен бути вказаний автор. Також потрібно зробити сторінку автора з прив’язкою до соц. мереж.
  3. Для YMYL-сайтів посилання на джерела є особливо важливими.
  4. Інформація про компанію та співробітників. Максимально повно розповісти про те, чим займається компанія, її історію тощо.
  5. Особливу увагу варто приділяти контенту. YMYL-сайти частіше перевіряють асесори Google і для них важливо, що матеріал повністю розкривав тему, інформація має бути підкріплена доказами, контент структурований і корисний для відвідувачів.
  6. Не менш важливими є швидкість завантаження сторінок сайту та адаптивність під десктопні та мобільні пристрої.
  7. Кейси. Для підтвердження експертності необхідно регулярно додавати на сайт кейси своїх клієнтів.

 

1. Контент-маркетинг – важлива складова просування сайтів IT тематики. Потрібно писати багато та якісно, ​​на місяць випускати 4-5 статей. Щоб публікувати експертний контент, маркетолог та команда SEO-фахівців мають працювати у тісному контакті. Не слід забувати, що контент повинен бути максимально заточений під вашу цільову аудиторію, їх потреби та запити у пошуку Google. Тому варто ретельно продумувати теми для інформаційного контенту, щоб наводити на сайт саме цільових клієнтів.

Вважається, що IT є висококонкурентною нішою, і основні ліди простіше отримувати через інформаційний трафік. І так і ні. Інформаційні статті обов’язково потрібно використовувати для збільшення авторитетності сайту в очах пошукової системи, для перелінкування, лінкбілдингу, але ліди найкраще конвертуються саме на комерційних сторінках сайту.

 

2. Лінкбілдинг (побудова зворотних посилань) . Для IT тематик ми використовуємо 4 різні варіанти отримання посилань. Тут також дуже важливо мати злагоджену роботу між командою клієнта та командою з SEO. З одним з наших замовників ми змогли отримати посилання з трастових ресурсів абсолютно безкоштовно. Для цього ми спільно підготували корисний та цікавий контент.

Над посиланнями варто постійно працювати. Дуже важливо вивчити профіль конкурентів на старті робіт. За нашими спостереженнями, основні правила лінкбілдингу для IT тематик:

  1. Плавна динаміка закупівлі посилань.
  2. Різноманітний анкорний лист. Бажано дотримуватися співвідношення 20% анкорних посилань та 80% безанкорних.
  3. Різні джерела отримання посилань.
  4. Постійний моніторинг активності конкурентів за посиланнями.

 

Ще раз повторюся, дуже висококонкурентна ніша, але при правильному комплексному підході можна досягти хороших результатів не лише за інформаційними запитами, а й за комерційними.

 

3) Як підготувати сайт до західного ринку? Що потрібно проаналізувати і скільки часу зазвичай потрібно на підготовку ?

 

Для підготовчих робіт зазвичай закладаємо місяць.

Основні етапи підготовки сайту до просування:

  1. Повний SEO та технічний аудит сайту. Тут не важливо новий сайт або вже довго існує. Бажано на старті усунути всі технічні помилки, що можуть негативно вплинути на просування сайту.
  2. Аналіз конкурентів. Дуже важливий етап перед стартом робіт із просування сайту. Аналіз допоможе нам визначити сильні та слабкі сторони конкурентів, скласти попередню структуру сайту, визначити який основний трафік у конкурентів — інформаційний або комерційний, а також вибудувати стратегію лінкбілдингу. Аналіз конкурентів допоможе створити загальну стратегію просування та план активностей на найближчі 6-12 місяців.
  3. Складання структури сайту та збирання ключових слів. Цей етап ми відносимо до підготовчого, якщо сайт новий. Дуже важливо на етапі підготовки продумати структуру сайту, щоб у процесі просування не доводилося вигадувати сторінки-милиці для сайту. Якщо ж сайт вже в індексі, то ми поступово опрацьовуємо та покращуємо його структуру на основі аналізу конкурентів та зібраних ключових фраз.
  4. Налаштування систем аналітики. Бажано на попередньому етапі налаштувати всі системи аналітики або перевірити правильність їх налаштування. Це необхідно для того, щоб правильно оцінювати результати просування сайту та цільові метрики.

Детальний чек-лист з SEO просування сайтів тут

4) Як проаналізувати конкурентів на західному ринку?

Аналіз конкурентів – це одна з перших дій, з чого слід починати підготовчі роботи. Без аналізу ви не зрозумієте, які сторінки приносять основний трафік, канали трафіку, які посилання отримує конкурент, через що вони взагалі в Топі і чи є вони там, і які тактики використовують.

Є багато прикладів, коли клієнт давав нам свого конкурента, а він не мав органічного трафіку, або трафік приходив тільки на інформаційні сторінки, а на комерційних його немає.

Інструменти, які ми використовуємо для аналізу конкурентів:

  1. Семрш
  2. Ahrefs
  3. Serpstat
  4. Similarweb
  5. Машина Wayback
  6. Copyscape та ін.

Ми аналізуємо дуже багато метрик: вік, трафік, типи трафіку, кількість ключових слів у ТОП-5, 10, 20, 50, зворотні посилання, динаміку приросту посилання, типи посилань, типи сторінок, який відсоток трафіку припадає на який тип сторінок і і т.д. Метрик дуже багато. Після аналізу конкурентів у нас вимальовується чітка картина просування кожного сайту конкурентів, ми збираємо плюси та мінуси та вибудовуємо стратегію просування .

Важливо опрацьовувати конкурентів різних ринках, як на цільовому. Іноді на інших ринках можна побачити цікаві техніки та ідеї для просування вашого проекту. Тут добрий чек-лист з аналізу конкурентів.

5) У чому особливість підбору ключових слів для англомовного ринку? Які інструменти у цьому можуть допомогти? Для підбору ключових слів ми використовуємо всілякі та доступні нам інструменти:

 

  1. Планувальник ключових слів Google
  2. Семраш
  3. Ahrefs
  4. Serpstat
  5. Інструменти для збору Long Tail Keywords

Особливість у тому, що Google ховає частину ключових слів, тому необхідно використовувати кілька інструментів, щоб зібрати повне семантичне ядро ​​– список цільових слів для просування.

З особливостей IT ніші можу виділити те, що на багатьох сайтах не опрацьовано структуру SEO. Це, швидше за все, говорить про те, що сайт не займається SEO фахівець. Ось приклад добре опрацьованої структури сайту:

 

6) Який бюджет слід закладати для самостійного просування сайту на західні ринки. Від чого залежить?

Загальний бюджет складається з:

    • вартості роботи чи зарплати штатного співробітника;
    • бюджета на контент;
    • бюджета на линкбилдинг;
    • бюджету на інструменти – якщо ми говоримо про штатного фахівця. В агентстві або фрілансері повинні бути куплені інструменти, необхідні для роботи.
  1. Вартість робіт або зарплата штатного співробітника може відрізнятися і залежить від рівня експертизи, регіонального розташування спеціаліста, ніші і т.д. Можна бюджетувати $2000 та вище.
  2. Бюджет на контент дорожчий, ніж для російської. $10 за 100 слів. Також варто враховувати, що в країнах СНД рахується контент у символах, а на Заході в словах, і пишуть там тексти набагато більше, ніж у нас. На контенті заощаджувати точно не варто. Рекомендую бюджетувати $1000-2000
  3. Бюджет на Лінкбілдінг. Тут усе залежить від ніші та конкуренції у ній. З аналізу конкурентів буде зрозуміло, який бюджет потрібен на лінкбілдинг. З нашого досвіду середня вартість посилання на Заході від $200-250. І чим довше просування, тим дорожчими будуть посилання. Також не варто забувати про контент для лінкбілдингу. Відмінність Заходу від нас у тому, що навіть за гроші вони не розміщуватимуть на своєму сайті статті низької якості. В середньому на місяць на лінкбілдинг для середнього сайту в IT тематиці потрібно близько $2000.
  4. Бюджет для інструментів. Тут можна обійтися мінімальним набором інструментів. Але я рекомендую мати в арсеналі Ahrefs та Semrush обов’язково. У нашій агенції у спеціаліста вартість інструментів близько $2000.

7) Топ 5 помилок при самостійному SEO просуванні сайту на інші ринки.

Помилки можуть статися, якщо:

1) Не провести аудит сайту.

2) Не проаналізувати конкурентів.

3) Починати просування без структури.

4) Заощадити на інструментах.

5) Купувати дешеві посилання.

Також я виділяю основні перешкоди на шляху самостійного просування сайтів на інші ринки:

№1 – відсутність розуміння ринку, менталітету та товару/послуги. Буває, що ми швидко не можемо розібратися в послузі клієнта, або не розуміємо які запити відповідають тій чи іншій послузі. Тут потрібен час.

№2 – 25% користувачів інтернету – англомовні. Але не варто забувати, що англійська в США та англійська у Великій Британії — це різна англійська. Саме тому складно відразу зрозуміти та знайти саме ті ключі, які відповідають вашому продукту/послуги у конкретному регіоні.

№3 – відсутність деяких інструментів. Ні для кого не секрет, що SEO інструменти коштують дорого. За нашими підрахунками, одному SEO-фахівцеві, щоб закрити всі потреби, за місяць необхідно оплачувати SEO-інструменти на суму близько $1700-2000.

№4 – контент. Дуже важливий пункт у SEO-просуванні на Захід. Тексти російською мовою коштують набагато дешевше, ніж тією ж англійською. Як я казав раніше, англійська різна. І не завжди копірайтер із США може написати хороший і підходящий текст для сайту Канади. Ще добрий приклад — європейські мови. Ми пробували замовляти контент у наших співвітчизників з філологічною освітою, але цей контент абсолютно не заходив до нейтивів, доводилося переписувати. І ще один підводний камінь контенту на західному ринку – довжина контенту та експертиза. Наші тексти набагато менші, ніж на Заході. Є хороший приклад, коли в ТОП-3 на українському ринку на запит “розробка мобільного додатка” знаходиться сторінка, на якій контент завдовжки 897 слів, а в США —3016 слов:

Україна  США 

№5 – бюджети. Для просування на західних ринках бюджети значно більші. Ось зразковий прорахунок:

Незважаючи на те, що просування на Захід коштує дорожче, але і результат для бізнесу зазвичай у рази цікавіший.

8) Який горизонт планування для SEO-просування на західні ринки — ті самі півроку-рік, як і для українського ринку, чи інший?

В Україні можна отримати швидше результат, за 6-12 місяців + продовжувати далі підтримувати та розвивати проект.

У США планувати результат потрібно не раніше як за 12 місяців. І це за умови активної роботи та вкладення необхідних бюджетів у просування. Все може вийти раніше, але не варто на це сильно розраховувати.

Зараз ми працюємо з клієнтом за спеціальним B2B софтом на ринку США. Ми плануємо роботу на 24 місяці для того, щоб тільки наздогнати їх поточних конкурентів із SEO за ці два роки.

SEO-просування в будь-якому разі вимагає часу, і не важливо це США чи Україна. Терміни залежать від багатьох факторів:

 

  • швидкості сканування та індексування сайту;
  • швидкості внесення правок технічних помилок;
  • збір ключів, складання КП та написання контенту;
  • динаміки розвитку посилального профілю. Дуже часто клієнти думають, що чим більше посилань поставимо – швидше потрапимо до ТОПу. Але для нас головне не просто швидко потрапити до ТОПу, а й не потрапити під санкції пошукових систем. Тому ми застосовуємо лише “білі” методи оптимізації сайтів.
  • конкуренції. Потрібно пам’ятати, що ми намагаємося наздогнати та обігнати конкурентів, але ж вони теж не зупиняються. Тому доводиться діяти на випередження.

 

Перші результати (збільшення видимості сайту, показів та позицій) зазвичай починаються не раніше ніж через 4-6 місяців. Щомісяця ми аналізуємо близько 40 метрик, які допомагають нам зрозуміти, в якому напрямку рухається сайт і чого чекати у найближчі місяці. Також якщо ми бачимо, що щось не виходить, відкрито говоримо про це клієнту та пропонуємо інші шляхи розвитку. Ми щомісяця аналізуємо динаміку і, за потреби, коригуємо стратегію, щоб швидше отримати результат.

Динаміка зростання органічного трафіку деяких наших клієнтів IT тематиці у США:

  

Яка конкуренція на міжнародному ринку Software Delevelopment
Детальніше
Як організувати маркетинг для онлайн-супермаркету. Розповідає Goodex
Детальніше
Що відбувається на EdTech-ринку з початку вторгнення?
Детальніше