home-blur
Slide 16_9 – 2
03/06/2022
Новини EASE

Офіційна позиція EASE з приводу економічної ситуації в країні

Cтаном на сьогодні ІТ-індустрія втрачає 20% прибутку тільки через валютний курс НБУ.

Адміністративні методи регулювання ситуації, замість стимулювання розвитку малого і середнього бізнесу наближають нашу країну до інфляції. Зараз держава друкує гривні і якщо це продовжиться, то вже в найближчому майбутньому курс долара сягатиме 100 грн за 1 долар, при цьому офіційний курс може триматися на рівні 29.25, що тільки збільшить збитки.

Втрати тільки ІТ-галузі від регулювання курсу валюти вже досягають близько 20%.$2 млрд прибутку за перший квартал ми закрили, але треба враховувати, що в лютому це було ~$800 млн, а вже в березні — ~$500 млн, тобто тренд все одно йде вниз.

Через заборону чоловікам виїзду з країни, втрачаються нові замовлення та контракти, бо більшість з них передбачають фізичну присутність (сейлзів, біздевів, СЕО, СТО команд) на переговорах. А коли ситуація трохи покращиться, є великий ризик втратити 100-150 тисяч людей, які захочуть виїхати закордон і будуть будувати ІТ-ринок там.

Ми розуміємо, що ця війна надовго і нам буде нелегко, проте ми готові працювати тут, в Україні, розвивати технологічний сектор, тож не можемо залишатися осторонь реальної проблеми та вдавати, ніби її не існує.

Рішення, орієнтовані на підтримку та розвиток бізнесу потрібні тут і зараз, бо донати — це звичайно гуд, але економіка починається з розвитку підприємництва.

Президент EASE Владислав Савченко став спікером події Клуб сталого розвитку
Детальніше
Стати амбасадором Асоціації
Детальніше
ТЕХНОЛОГІЧНИЙ СЕКТОР УКРАЇНИ ЗРОСТАЄ. РЕЗИДЕНТ EASE DNA325 СКЛАВ СПИСОК ІЗ 10 ПЕРСПЕКТИВНИХ УКРАЇНСЬКИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СТАРТАПІВ, МІКС З КОМПАНІЙ, ЩО ШВИДКО РОЗВИВАЮТЬСЯ, І НЕВЕЛИКИХ КРЕАТИВНИХ КОМАНД.
Детальніше