home-blur
Slide 16_9 – 2
03/06/2022
Новини EASE

Офіційна позиція EASE з приводу економічної ситуації в країні

Cтаном на сьогодні ІТ-індустрія втрачає 20% прибутку тільки через валютний курс НБУ.

Адміністративні методи регулювання ситуації, замість стимулювання розвитку малого і середнього бізнесу наближають нашу країну до інфляції. Зараз держава друкує гривні і якщо це продовжиться, то вже в найближчому майбутньому курс долара сягатиме 100 грн за 1 долар, при цьому офіційний курс може триматися на рівні 29.25, що тільки збільшить збитки.

Втрати тільки ІТ-галузі від регулювання курсу валюти вже досягають близько 20%.$2 млрд прибутку за перший квартал ми закрили, але треба враховувати, що в лютому це було ~$800 млн, а вже в березні — ~$500 млн, тобто тренд все одно йде вниз.

Через заборону чоловікам виїзду з країни, втрачаються нові замовлення та контракти, бо більшість з них передбачають фізичну присутність (сейлзів, біздевів, СЕО, СТО команд) на переговорах. А коли ситуація трохи покращиться, є великий ризик втратити 100-150 тисяч людей, які захочуть виїхати закордон і будуть будувати ІТ-ринок там.

Ми розуміємо, що ця війна надовго і нам буде нелегко, проте ми готові працювати тут, в Україні, розвивати технологічний сектор, тож не можемо залишатися осторонь реальної проблеми та вдавати, ніби її не існує.

Рішення, орієнтовані на підтримку та розвиток бізнесу потрібні тут і зараз, бо донати — це звичайно гуд, але економіка починається з розвитку підприємництва.

Чи знаєте ви, що зовсім скоро у Львові відбудеться Інженерний Ярмарок Кар’єри?
Детальніше
EASE провела ІТ Конференцію та Ярмарок вакансій в Чернівцях.
Детальніше
Зустрічайте космічний подкаст!
Детальніше