home-blur
83cef8bc9a3a490589b15d1f8d0b31a1
10/12/2021
Інтерв'ю з ізівцями

Юридичний радник – незамінний провідник до успішного масштабування IT-бізнесу

Юридичний радник – незамінний провідник до успішного масштабування IT-бізнесу

Що об’єднує компанії у сфері електронних комунікацій, штатних програмістів, команди розробників і фрилансерів у IT й ТМТ-сфері з юристами? Потреба в захищеності їхніх активів, інтересів та ділової репутації. Й, звичайно, наміри розвивати та масштабувати бізнес.

Юридична компанія MK Legal service та її керівний партнер, адвокат Максим Курочко, вже більше 10 років супроводжує лідерів цієї сфери, а тому з практики знає всі підводні камені та ризики ведення IT й ТМТ бізнесу в Україні.

1) Які проєкти для сфери IT/TMT MK Legal Service реалізувала разом зі своїми клієнтами?

Сфера IT/TMT — одна з головних спеціалізацій нашої компанії. За нашої незмінної підтримки телекомунікаційний оператор GigaTrans перетворився на лідера ринку у вигляді вже цілої групи компаній GIGAGROUP, серед яких телеком-оператор, дата-центр, хмарний оператор та агенція з кібербезпеки. Наша команда забезпечила GIGAGROUP такими необхідними для успішного розвитку бізнесу юридичними послугами, як:

 • корпоративне структурування й податкову оптимізацію;
 • отримання необхідних ліцензій та дозволів;
 • розробку та впровадження системи договорів з клієнтами та контрагентами;
 • супровід перевірок контролюючих органів;
 • отримання необхідних міжнародних і національних сертифікатів;
 • оформлення права власності на бренди та технології компаній тощо.

2) В чому унікальність надання послуг з боку MK Legal Service?

MK Legal Service — головний партнер бізнесу наших клієнтів. І це не тільки наш слоган, а базовий принцип роботи. З моменту створенням 10 років тому в складі декількох корпоративних юристів наша компанія фактично зародилася з бізнесу. Саме тому наша місія не обмежується наданням якісних юридичних послуг.

Завдяки досвіду роботі інхаус ми знаємо, що дійсно потрібно системним підприємствам сьогодні, тому комплексно підтримуємо компанії, створюючи для них додаткові партнерські цінності. Ми управляємо бізнес-ризиками клієнта — прогнозуємо, виявляємо та мінімізуємо їх. Юристи MK Legal Service готові оперативно відреагувати та відповісти на запитання 24 години на добу 7 днів на тиждень. Детально дослідивши потреби наших клієнтів, ми надаємо юридичної форми найамбітнішим бізнес-ідеям і вирішуємо проблеми клієнтів з мінімальними ресурсами та максимальним результатом.

3) Чи можете на конкретному прикладі продемонструвати необхідність для бізнесу досвідченого юридичного радника?

Одне з системних і комплексних завдань під час нашого супроводу GIGAGROUP — це налагодження безпечної та вигідної співпраці з різними контрагентами, основою якої безумовно є ефективна система договорів та контрактів, розроблених та впроваджених індивідуально для кожного клієнта з урахуванням спеціальних умов та потреб. GIGAGROUP надає різноманітні послуги як для українського бізнесу, так і для іноземних компаній, тому комунікація, ведення переговорів і обговорення умов договорів мають чимало особливостей.
Як юридичний партнер MK Legal Service допомагає GIGAGROUP у таких договірних питаннях:

 • Аналіз наявних договорів — ми перевіряємо контракти, які вже діють між GigaGroup і контрагентами, щоб вчасно оцінити необхідність змін умов, переукладання договорів чи укладення додаткових угод.
 • Супровід договірних переговорів — це комплексний процес, який починається з аналізу майбутніх партнерів і контрагентів, перевірки їхньої надійності та встановлення їхніх потреб.

Під час проведення переговорів ми аргументуємо важливість підписання контракту саме на основі розробленого шаблону для мінімізації поправок у договори з урахуванням специфіки клієнта: так абоненти отримують системний відпрацьований набір послуг, а GIGAGROUP може збільшувати мережу абонентів і підрядників завдяки єдиному формату взаємодії.

Також це захищає компанію від можливих зловживань і підводних каменів, прихованих у договорах, які пропонуватимуть контрагенти зі своєї сторони.

 • Контроль виконання договорів — ми перевіряємо якість надання послуг абонентам, своєчасність виконання зобов’язань підрядниками та проведення оплати за послуги, виявляємо можливі порушення.
 • Захист інтересів GIGAGROUP у конфліктах з контрагентами — якщо абоненти висловлюють незадоволення наданими послугами, несвоєчасно оплачують їх або мають будь-які інші претензії до нашого клієнта, ми проводимо з ними переговори та вислуховуємо їхню позицію. Залежно від того, хто виявляється винним у ситуації, ми пропонуємо способи вирішення спору без звернення до суду, адже це економить час і кошти обидвом сторонам. Саме тому більшість подібних конфліктів ми вирішуємо саме на цьому етапі.
 • Проведення переговорів із представниками нерезидентів для роз’яснення необхідності зміни умов договору — в умовах постійних змін бізнес-середовища та збільшення партнерської мережі ми пропонуємо юридичні інструменти, які допомагають захистити інтереси GIGAGROUP і водночас зберегти належний рівень надання послуг.
 • Супровід переговорів із юристами та керівниками постачальників — для встановлення партнерських відносин з новими постачальниками ми виступаємо на стороні GIGAGROUP для закріплення вигідних для клієнта умов співпраці.

Тож завдяки комплексному та системному юридичному супроводу MK Legal Service група компаній GIGAGROUP економить час і кошти на всіх ключових етапах співпраці з абонентами та постачальниками та отримує надійну юридичну підтримку під час проведення переговорів з ними та в разі виникнення конфліктів.

4)  Які основні поради ви можете дати власникам, які планують масштабувати свій IT-бізнес?

Головне  – це залучитися підтримкою досвідченого в даній галузі юридичного радника, який з практики знає кого і що перевірити для того, щоб інвестиції в IT-бізнес обернулися його масштабуванням та зростанням прибутку.
Особливу увагу слід приділити детальному Due diligence партнерів та компаній, які залучаються до масштабування: інвестори, власники IT-активів тощо. Серед обов’язкових кроків в даному випадку є:

 • Юридичний Due diligence не лише реєстраційних та фінансових даних компаній, а й детальна перевірка цільових IT-активів, потенційних партнерів та їхньої ділової репутації, IP-об’єктів та працівників таких компаній;
 • Перевірка наявності в компаній усіх необхідних ліцензій, дозволів, міжнародних сертифікацій;
 • Належне оформлення та підписання надійних договорів і всіх додаткових документів для закріплення усних домовленостей та захисту інтересів власників. При чому на різних етапах розвитку бізнесу це будуть різного виду договори та документи і це залежить від дуже багатьох факторів (корпоративна структура, територія проведення господарської діяльності, способи та види залучених інвестицій, наміри сторін тощо);
 • Отримання потрібних дозволів від органів влади для схвалення певних угод.

Якщо мова йде про міжнародну експансію, важливим є вибір найбільш вигідної юрисдикції та розробка підходящої корпоративної структури бізнесу.

У власників масштабних і системних IT-бізнесів є багато завдань, що потребують особливої спеціалізації та ресурсів, тому без ІТ-юриста тут точно не обійтися!

Компанія MK Legal service та адвокат Максим Курочко є лідерами в IT–праві згідно основних національних юридичних рейтингів: «Вибір клієнта. ТОП 100 кращих юристів України», «Адвокат року 2021», «Ukrainian Law Firms 2021»

Як управляти довгостроковими проєктами в режимі постійних змін
Детальніше
Програмне забезпечення для бухгалтерів. Як обрати?
Детальніше
Як за 6 місяців з Junior Front-End Developer виростити Middle Full-Stack Developer. Досвід Turaiev
Детальніше