home-blur
Facebook post – 23
21/11/2022
Інтерв'ю з ізівцями

Як ефективно представити свій стартап на Web Summit. Досвід UBOS

Web Summit — найбільша технологічна конференція у світі. І готуватись до неї потрібно відповідально, адже задача українських компаній — не тільки представити себе, а й презентувати Україну як технологічну країну з великим ІТ-кластером та потужним інноваційним потенціалом. На цьогорічному саміті було представлено багато успішних українських компаній та стартапів, серед яких і резиденти EASE — компанія UBOS. Історію підготовки стартапу до такої масштабної події розповів Юрій Костюченко, директор з розвитку UBOS. 

1) Як ваша команда потрапила на Web Summit 2022?

Ми не подавались напряму. Ukrainian Startup Fund (USF) і GIST відбирали стартапи, які будуть представлені на саміті. Ми подали заявку туди та пройшли. З близько 100 українських стартапів відібрали 24, і нас у тому числі. 

2) Як ви готувалися до участі Web Summit?

Основне питання, яке постало перед нами,  — позиціонування. 

Наша основна ціль — запуск PaaS (Platform as a Service) моделі. Ми прагнемо дати користувачам  продукт, використовуючи який вони зможуть власноруч впроваджувати необхідні для зростання їх бізнесу технологічні рішення. Кожен користувач UBOS отримує не лише доступ в середовище розробки, а й стає членом масштабного інноваційного community low-code інженерів.

Саме ця ціль і лягла в основу позиціонування UBOS на Web Summit. Ми показуємо себе такими, якими ми є, демонструємо, що ми можемо робити та як наш продукт здатен допомагати у впровадженні інновацій у бізнес. 

Це була наша перша спроба потрапити на подію такого масштабу, і одразу успішна, адже ми підійшли до цього питання сумлінно. 

3) Якими були етапи підготовки до події? 

Їх було декілька, і не надто простих.

Прийняти рішення подавати заявку

Одна справа — просто подати заявку “на удачу”, а інша — підійти до цього зважено, адже це важливо як для нас, так і для України. Ми представники своєї країни, і приймати рішення про участь у таких заходах варто не бездумно. Створивши інноваційний продукт ти можеш стати гідним членом делегації. З цього випливає і другий етап.

Визначити, що ми демонструємо

UBOS — справжня екосистема. Дуже важко людям в стислій формі й за короткий проміжок часу пояснити, що це. Ми пройшли велику кількість метаморфоз, доки не вирішили, що саме будемо презентувати світовій спільноті. 

Перед Web Summit ми ще брали участь в Unicorn Pitch Day і Startup Competition на IT Arena, тож у нас вже був досвід в пітчингу. Ми отримали фідбеки від спеціалістів, на які спирались у підготовці до саміту,  а найголовніше — отримали глибше розуміння того, що саме потрібно нашим користувачам і з якими труднощами вони стикаються.

Зрозуміло подати себе

Спочатку ми намагались вмістити в Pitch Deck про наш продукт абсолютно все. Однак, багато інформації — це не завжди добре. Вже до саміту ми забрали все те, що заплутувало людей, що не давало їм зрозуміти, хто ми і про що. 

На сам Web Summit ми приїхали дуже вмотивованими, змогли реалізувати усе, що було заплановано. Дівчата наживо на стенді презентували справжній проєкт: вони демонстрували самі редактори UBOS, за допомогою яких можна з легкістю створити прототип системи та, клікнувши на кнопку “deploy”, побачити результат. Користувачі в реальному часі бачили на опублікованому проєкті кожну зміну, яку ми вносили. Це те, що сподобалося відвідувачам, і те, що дозволило нам отримати велику кількість важливих контактів з саміту.

Скористатися всіма можливостями саміту

Це вже стосується самої події. Окрім чіткого розуміння цілі перебування на події, треба долучатись до пропозицій від саміту. Web Summit дає тобі мобільний застосунок, такий собі міні-LinkedIn, де ти шукаєш потенційних лідів, спілкуєшся з ними, запрошуєш до стенду і т.д. Це важливий етап у комунікації, який не варто недооцінювати та пропускати повз вуха. 

4) Скільки тривала ваша підготовка? 

Ми почали готуватись до саміту з серпня, щоб якісно презентувати свою компанію та продукт. Подати заявку було спільною ідеєю усієї команди. Вирішили, що маємо певну ціль на саміті — презентувати UBOS. Тому ми готували комунікацію у застосунку, готували спеціалістів, які представляли компанію на стенді, вирішували організаційні питання. 

5) Чи підбивали бюджет вашої участі? 

USF та GIST долучили нас в число стартап делегації від України, що покрило наші витрати на квитки та стенд. За що ми їм дуже вдячні. Своїми силами ми закрили питання оренди житла, переліт та харчування. Яка була б повна сума без цієї підтримки — ми, якщо чесно, не рахували. В плані організації нашої поїздки, ми були настільки в надійних руках, що навіть не задумувались про це. 

6) З якими результатами ваша команда їхала додому?

Найкрутішим моментом, особисто для мене, було коли до нашого стенда підійшли Олена Зеленська і Михайло Федоров. Інженер демонструвала їм нашу платформу, відповідала на їх запитання. Це був один із найяскравіших моментів. 

Якщо говорити про більш практичні речі — мені найбільше сподобалося, що до нас на стенд підходили люди, з якими ми попередньо не домовлялися про зустріч в застосунку. Це люди, які приходили в український павільйон, де були представлені українські стартапи, люди, які дивилися на наш продукт, які хотіли отримати доступ до платформи й самостійно спробувати UBOS, розуміли його цінність. Щонайменше, цікавились можливостями нашої технології, щонайбільше — використовувати технологію UBOS для пришвидшення процесу інновацій та розробки продуктів у власних компаніях.

Коли ми збиралися на саміт, ми очікували отримати відгуки від нашої цільової аудиторії, що дозволить краще розуміти їх проблеми та потреби, — ми їх отримали, і тепер чітко розуміємо вектор нашого подальшого розвитку. Приємно, що отримали їх навіть більше, ніж очікували. Ми очікували мати багато комунікації — ми її отримали, хоч і не всі заплановані зустрічі відбулись. 

Ціль на наступний захід такого формату — показати нашу технологію ще більшій аудиторії.

7) Як стартапу зрозуміти, що він готовий до участі в конкурсах та інших подіях?

Завжди буде відсоток невпевненості, але варто просто пробувати себе у різних івентах. Спробували, отримали фідбек, покращили продукт чи презентацію, спробували представити себе на наступному івенті. Так і до саміту буде недалеко. 

8) Які поради можете дати стартапам, які братимуть участь в подібних подіях?

  • Готуйтеся заздалегідь. 
  • Зрозумійте, що і кому ви хочете показувати, якого результату ви очікуєте від івенту.

Якщо шукаєте інвестицій — пошукайте інвесторів, які вкладаються в стартапи, подібні до ваших, і домовтеся з ними про зустріч. Якщо шукаєте, як надати комусь свій продукт, уважно вивчіть вашого клієнта, відділіть його від інших команд/продуктів/клієнтів і спілкуйтеся з тими людьми, проблеми яких вирішує ваш продукт. 

  • Зберіть сильну команду.

Наша команда складалась з CEO, мене як біздева, маркетолога. Ми вклали всі наші думки в пітчі, які потім переглядали наші ментори та едвайзери. На саміті UBOS представляли інженер та Сhief Рroduct Оfficer, віддалено працював офіс, допомагав з комунікаціями та плануванням. 

9)  Який головний інсайт вашої участі у Web Summit 2022?

Сфокусованість. Ми знали, куди їдемо і для чого це нам. Ми довго готувались і були “озброєні” на всі 100%. Сфокусуватись допомогло і попереднє планування. Ми заздалегідь домовилися про зустрічі з людьми, які для нас цікаві і яким ми цікаві. Тож перед очима був чіткий таймінг усіх наших активностей. Активно відвідували івенти в рамках самого саміту, де мали можливість спілкуватись та ділитись досвідом з людьми, з якими маємо спільні інтереси та цілі. Це була справді виграшна комбінація.

Автоматизація бізнес-процесів. Як компанії бути ефективною у нових реаліях? Розповідає Digital Data Consulting
Детальніше
Як організувати маркетинг для онлайн-супермаркету. Розповідає Goodex
Детальніше
Яка конкуренція на міжнародному ринку Software Delevelopment
Детальніше