home-blur
Facebook post – 31
22/12/2022
Новини EASE

7 головних принципів роботи CEO IT-ком’юніті

Любов Мочалова, СЕО Асоціації EASE очолює одне з найпотужніших ІТ-ком‘юніті Європи вже 2-рік. За цей час EASE виросла до 40+ великих і маленьких ІТ-компаній, 10,500 ІТ-представників, сформувала 5 ключових напрямків роботи, підтримує співпрацю з українськими та міжнародними партнерами: інвесторами, представниками держ.апарату, організаторами всесвітніх конференцій і форумів. Ми поспілкувалися з Любов‘ю та дізналися про її ключові принципи в роботі, що допомагають досягнути результату.

1. Реальна, а не вигадана користь.

Я, як піарник знаю, що важливо приносити клієнту користь, яка потрібна особисто йому, а не міряти по собі. Для цього потрібно просто спитати.

Ми від самого початку роботи ретельно відпрацьовували формати івентів, теми для навчання, особливості послуг для резидентів. Постійно ретельно збирали зворотний зв’язок, аналізували, робили висновки, змінювались. І змінюємось постійно.

Окрім сталих послуг та активностей, які прописані в пакеті резидента, ми надаємо учасникам спільноти індивідуальну допомогу за їх запитами.

Наприклад, підтримати корпоративний інфопривід, познайомити з кимось, знайти інвестора у проєкт, знайти члена команди, залучити вільного працівника на тимчасовий проєкт, надати особисту консультацію тощо.

Мені щиро подобається задовольняти їх запити — це, можливо, і є секретом успіху.

2. Відсутність будь-якої бюрократії

З першого випливає другий принцип.
Оскільки всі резиденти із запитами здебільшого звертаються особисто до мене, можу впевнено сказати, що у нас абсолютно відсутня будь-яка бюрократія.

Я як «мама» для резидентів, а така людина має бути у ком‘юніті. Людей потрібно об‘єднувати, приділяти їм особисту увагу, знати в обличчя та просто по-людськи любити.

Це не бізнес-принцип, але це єдиний принцип, який я знаю, що допомагає об‘єднати людей в групу. Кожна компанія, яка вступає в Асоціацію знає, що може до мене звернутись і ми допоможемо/вирішимо/підкажемо/будемо поруч/знайдемо необхідне рішення. Це не можна виміряти в грошах, а лише у взаємній лояльності.

3. Делегуй, або вигориш.

На якомусь етапі, коли компаній в Асоціації стало понад 30, я побачила що вже не можу замикати на собі усі запити та комунікацію.

Тому сталося те, чого я спочатку не могла собі морально дозволити, — почала делегувати та розширила команду. Дуже боялась втратити із резидентами душевний зв‘язок та сімейну атмосферу всього ком‘юніті. Ми навіть виносили це питання на стратегічну сесію на початку цього року. Але поки все окей, і нам вдається масштабуватись, зберігаючи EASE Family атмосферу. Це своєю чергою завдяки тому, що в нас спрацьована команда, якій я багато і ретельно передаю цінності.

4. Тільки «свої» люди у команді

З попереднього можу виокремити наступний принцип: у команді мають бути тільки твої люди. Це той принцип, в якому не можна йти на компроміс із собою.

Коли я тільки заступила на посаду СЕО, мені президент Асоціаціі Влад Савченко сказав: «Запам‘ятай: лідер підбирає команду під себе, а не підлаштовується під людей. Ти не зможеш під усіх підлаштуватись».
У мене дійсно було кілька разів, коли брала на роботу людей, які підходили за компетенцією, але інтуїція підказувала: «шось не те». Спойлер: це жодного разу не спрацювало. Тому зараз я слухаю внутрішній голос і дивлюсь більше на «людину», а не її скіли. Тому що всьому можна навчити, а от людину, яка не метч за цінностями — не зміниш.

5. Треба дивитись далеко за горизонт та цілитись високо.

З першої активності Асоціації, коли мене попросили зробити «вітер» та привернути до ком‘юніті увагу — я не соромилась. І найперший івент, коли про EASE ще не чула жодна людина, зібрав 150 фаундерів IT компаній, усю пресу Києва та чотирьох зам.міністрів у спікерах.

Якщо просувати резидентів у світі — то чому б не на найбільшій всесвітній виставці Expo 2022 Dubai

А якщо робити сильнішим IT бренд Украіни у світі, то чому б не зняти документальний фільм та не розмістити його на Netflix.
Жодних обмежень, жодних правил.

6. З попереднього — наступний принцип. Я людина не з індустрії, не знаю, як робили до мене в IT, і мені це байдуже. Роблю так, як бачу сама. І це спрацьовує.

Якщо ви оберете на керівну посаду не заангажовану, але відповідальну людину і (тут дуже важливо) дасте ій свободу дій – вона зробить щось абсолютно нове та свіже. Щось, про що говоритимуть та до чого приєднуватимуться.

7. Я вірю в перетин індустрій. Мені здається зараз найкращий час для цього.

IT та кінематограф, ЗМІ та платформи, селебріті та штучний інтелект… Будь-яка ваша фантазія сьогодні варта уваги та може спрацювати. Я часто використовую цей принцип в роботі та в наших партнерствах. Це створює нові не тривіальні продукти та ідеї.

Powercode Academy стала членом Європейської Асоціації Програмної Інженерії
Детальніше
Асоціація EASE представила ІТ-індустрію України на виставці A Ukrainian Affair у Сінгапурі
Детальніше
«Питання часу, скільки ми ще витримаємо»: через нововведення НБУ український IT-сектор втратить за місяць $500 млн
Детальніше