home-blur
16/05/2023
Новини EASE

ПЕРШИЙ КОД: ЗАКРИТИЙ ПРЕДПОКАЗ ФІЛЬМУ

У кінотеатрі «Жовтень» відбувся закритий передпоказ фільму «Перший код». Близько трьохсот глядачів IT-спільноти Києва першими побачили фільм-подорож у часі, яка починається ще з 50-х років — від створення українськими інженерами першого комп’ютера і до сьогодення коли ІТ-сектор став не лише потужною індустрією, а й важливим фронтом у війні з росією.

На закритому показі були присутні відомі IT-бізнесмени, інфлюенсери та представники IT команій. Також були присутні і близько двадцяти членів знімальної команди на чолі з режисером Артуром Лерманом.

Спеціальними гостями стали: Віталій Дятленко — співзасновник компанії Uklon, та президент корпорації SoftServe — Тарас Кицмей, які прямо на сцені кінотеатру разом з продюсером Владиславом Савченко провели дискусію на тему важливості українських IT у світі. Ведучим заходу став Анатолій Анатоліч.

Після перегляду зал аплодував стоячи! «Перший код» – фільм, який має побачити кожен, аби розуміти, що IT-армія в сучасній війні відіграє надважливу роль.

Свої емоції я не можу описати в одному реченні, але знаю, що ми з командою зробили дещо дуже важливе не лише для українського ІТ, а й для України на міжнародній арені! Відтоді, як ми починали створювати «Перший код», від ідеї до сьогоднішнього дня, змінилося все! Амбіції нашої команди зростали з кожним знімальним днем. Ми бачили, що наш фільм потрібен не лише Україні, а й усьому світові. І зараз я відчуваю неймовірну гордість за те, що ми отримали в фіналі. Сценарій, художня голлівудська картинка та ексклюзивна інформація від лідерів української ІТ-індустрії вразять кожного глядача. «Перший код» – це фільм, який справді змінить уявлення про українську ІТ-сферу» — поділився своїми емоціями Владислав Савченко

Також на прем’єрі відбулася пресконференція, де продюсер пообіцяв, що український документальний фільм має бути перекладений на шість мов аби цей фільм побачив увесь світ, а бюджет кінострічки складає півмільйона доларів!

Насправді, я дуже хочу задублювати кіно якомога більшою кількістю мов, звичайно, я думаю про німецьку, польську, французьку, італійську, іспанську і англійську багатоголосну. А щодо бюджету, то фінансування я взяв на себе, адже я вірю в велике майбутнє нашої технологічної індустрії. Проінвестувати 500 тис. доларів в історію, яка може принести мільярди, десятки чи сотні мільярдів, привернути увагу, я думаю це чудова ідея! Наша мета: показати що ми не тільки be brave, ми ще й розумні, ми креативні, ми підприємці, ми розбираємося в IT і цей фільм якраз допоможе нам це зробити. Подальший план це майже 30 закритих показів по світу, від Берліну до Сан Франциско, Нью Йорку, Маямі і так далі. Це перший передпоказ, зараз ми спробуємо цей формат і потім будемо вже показувати IT-комʼюніті світу, на що здатна Україна, і пропагувати саме інвестиції, аби всі звернули увагу, замовляли якісь розробки, або ж дивилися які продукти, стартапи є в Україні, тому що насправді світу треба себе продати. Наша місія в тому, щоб зробити круту, класну історію для українського IT і розказати її всьому світу, а коли до України прийдуть інвестиції та проєкти, на нас звернуть увагу великі інвестиційні та венчурні історії, які будуть робити в нашій країні офіси і дивитися саме на українських підприємців, через те що в Україні є певна особливість» — розповів продюсер фільму

Ексклюзивний саундтрек до фільму «Перший код» написав гурт TVORCHI.

У зйомках фільму взяли участь представники компаній EPAM Ukraine, 3DLOOK, ELEKS, Looksery, Techiia holding, Sigma Software Group, SoftServe, НІКС, Uklon, Infopulse Ukraine, а також представники Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, Міністерства цифрової трансформації, зокрема міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Стрічку в широкому прокаті можна буде побачити вже восени.  А перед цим «Перший код» з закритими показами поїде у світове турне.

Наразі йдуть активні перемовини, щодо показу фільму на відомих стрімінгових платформах, таких як Netflix та Amazon.

 

Перший код. Документальний фільм про українське ІТ.
Детальніше
Young Hack. Odessa edition. Результати хакатону
Детальніше
EASE стала партнером Міжнародного Форуму BIT-2021
Детальніше