Яка конкуренція на міжнародному ринку Software Delevelopment
Війна в Україні сильно змінила становище на ринку IT. Поки українські компанії не могли оговтатися від такого удару, у розробників з інших країн з’явився шанс потіснити конкурентів. Про деталі та поточний стан конкурентоспроможності українських розробників розповів у своєму інтерв’ю для EASE Олександр Холін, CEO компанії MLP Co.
1. Як давно працює компанія та чим займається? Які ваші найуспішніші кейси за час роботи?
2. З яких країн походять ваші клієнти? Чому іноземні клієнти обирають вас, а не конкурентів?Наші клієнти походять з різних країн, включаючи США, Німеччину, Велику Британію, Ізраїль. Також ми активно розвиваємо в Німеччині мережу партнерств, що дозволяє залучати локальних клієнтів.
Клієнти можуть нам довірити як великі, так і дрібні завдання, оскільки ми надзвичайно відповідально ставимося до проєкту. Ми дивимося на нього з точки погляду клієнта, зрозуміти всі болі та потреби та створити продукт, що буде приносити як вигоду, так і задоволення. Саме завдяки професійності й технічному та аналітичному досвіду нашої команди, ми можемо чітко усвідомлювати та закривати потреби клієнтів. Це дозволяє нам конкурувати з іншими компаніями.
3. Яку репутацію мали українські розробники до 2022 року? Як змінилося ставлення до українських компаній після вторгнення 24 лютого?
Україна завжди була в топі наймів Америки та Європи, оскільки має багато талановитих та сильних спеціалістів. Проте після повномасштабного вторгнення переважна частина замовників уникає наймання вендорів з України. У них є острах, що розробник або команда може зникнути з проєкту через складне становище країни. Але ми змогли пристосуватися до цих умов та продовжуємо показувати активний прогрес, чітко демонструючи, що нас не зламати.
4. Яке зараз становище українських розробників на міжнародному ринку? Чи здатні вони чинити опір конкурентам?
Нині багато замовників звернули увагу на ринки Індії та Південної Америки, які мають набагато нижчу ціну, а їхню якість можна характеризувати як задовільну. Хоча послуги українських фахівців можна вважати набагато якіснішими, замовники готові повертатися до українського ринку лише після його стабілізації. При цьому все одно достатньо замовників, які підтримують Україну та не припиняють співпраці, що допомагає довести, що навіть бойові дії не заважають надавати послуги на високому рівні.
5. Як українські розробники адаптуються до конкуренції?
Конкурувати з Індією або Південною Америкою доволі важко, оскільки крім низької ціни, вони також розташовані в одному часовому поясі з замовниками. Але головна перевага українських розробників — якісний код. Саме наша експертиза та професійність дозволяють не втрачати позицій на світовому ринку.