home-blur
1 (27)
31/05/2024
Інтерв'ю з ізівцями

Які методи SEO-просування існують та які з них небажано використовувати

SEO-просування напряму впливає на успіх бренду. Чим раніше сайт трапляється в результатах пошуку, тим більше людей його побачить та дізнається про компанію. Існує багато критеріїв, які визначають оптимізацію сайту, серед іншого, є й нелегальні способи просування. Чому заборонені ці методи, чи можуть вони вважатися ефективними та які покарання за їхнє використання, розповів Ігор Воловий, CEO та Co-Founder компанії Elit-Web.

 

Чим займається ваша компанія?

Elit-Web — це маркетинговий партнер, що займається розвитком бізнесів в інтернеті. Основна експертиза агенції — SEO-просування та контекстна реклама, але ми закриваємо весь комплекс послуг інтернет-маркетингу, якщо для клієнта це доцільно та рентабельно на даному етапі. 

Ми глибоко аналізуємо бізнес та потреби клієнтів, щоб зрозуміти, які саме інструменти інтернет-маркетингу принесуть найкращий результат на даному етапі розвитку бізнесу. Крім того, ми займаємося просуванням сайтів навіть на етапі розробки, коли його ще немає в загальному доступі.

 

З чого складається SEO-просування?

SEO має багато способів та засобів, які поділяються за різними критеріями. Ми проводимо просування за таким алгоритмом:

 1. Аудит сайту (за наявності). Досліджуємо поточний стан сайту, наявність технічних помилок (битих посилань, неякісного контенту тощо), зручність використання та поведінкових факторів ранжування.
 2. Аналіз ніші та конкурентів. Досліджуємо лідерів пошукової видачі, їхні сайти та джерела залучення контенту. Оцінюємо кількість сторінок, посилальну вагу, контентну оптимізацію та виявляємо точки зростання для нашого сайту.
 3. Збір семантичного ядра. Аналізуємо пошукові запити, які будуть релевантні нашій аудиторії, та систематизуємо їх за кластерами.
 4. Побудова структури сайту. На основі зібраної семантики та конкурентного аналізу будуємо структуру, яка найкраще задовольнить пошукові алгоритми та водночас буде зручною й зрозумілою для аудиторії.
 5. Внутрішня оптимізація. Виправляємо технічні помилки, прописуємо метадані сторінок, будуємо внутрішню систему перепосилань тощо.
 6. Оптимізація контенту. Складаємо ТЗ на доопрацювання контенту та створення нових якісних сторінок. Наші автори пишуть контент за ТЗ, якщо клієнт не має своїх копірайтерів.
 7. Робота над юзабіліті. Складаємо перелік рекомендацій для розробки, що допоможуть підвищити конверсію ресурсу та краще відповідати вимогам пошуковика. Наші розробники втілюють рекомендації після узгодження з клієнтом, якщо клієнт не має власної команди розробників.
 8. Зовнішня оптимізація. Нарощуємо посилальний профіль якісними посиланнями відповідно до стратегії лінкбілдингу.
 9. Аналітика. Робимо щомісячний зріз результатів, коригуємо стратегію у разі потреби та даємо розгорнуту звітність клієнту.

 

Які існують види SEO та чи всі з них законні?

Існують «білі», «чорні» та «сірі» методи просування. «Білі» — це законні способи просування, які полягають в оптимізації сайту за допомогою описаного вище алгоритму. До «білих» способів належать: 

 • Створення унікального контенту, якісного і корисного для користувачів;
 • Оптимізація сайту в пошукових системах з урахуванням вимог і особливостей цих систем;
 • Адекватні методи реклами (статті, пресрелізи);
 • Реєстрація в «білих» тематичних каталогах.

Але деякі власники сайтів у гонитві за швидким результатом вдаються до хитрощів і використовують заборонені методи («чорне» SEO). До нього відносять:

 • Пошуковий та поштовий спам; 
 • Використання дорвеїв (сайтів-редиректів);
 • Невидимий текст на сторінках; 
 • Автоматичний обмін посиланнями або «могильники» посилань. 

«Чорні» методи залучають більше людей на сайт, але вони не забезпечують підйом продажів, оскільки залучена аудиторія не є цільовою. Для боротьби з такими методами існують спеціальні фільтри пошукових систем:

 • Фільтр «Панда». Застосовується до вебресурсів за погану внутрішню оптимізацію: неякісний, неунікальний контент, повний спаму та позбавлений корисності; надлишок реклами на сторінках вебресурсу; погана адаптивність сайту; високий відсоток відмов; продаж майданчиків під посилання на інші ресурси.
 • Фільтр «Пінгвін». Санкції пошукових систем накладаються за нечесне нарощування посилальної маси: велику кількість нетематичних зовнішніх посилань; низьку якість посилань внаслідок розміщення на неавторитетних сайтах-донорах чи купівлі на біржах типу Sape; стрибки у нарощуванні посилального профілю. 

Крім цього, є умовно дозволені методи, «сірі». При їх використанні також можливо зловити санкції пошуковиків, але не у 100% випадків. Їх використання завжди покладається на розсуд клієнта, і ми категорично не радимо цього робити. Серед «сірих» методів виділяють:

 • Обмін відвідувачами: на сайт кожні 20–30 хвилин заходять відвідувачі з інших ресурсів, а власник у відповідь заходить на їхні сайти. При цьому ніхто з них не читає зміст і не замовляє жодних послуг. Це просто штучний метод підняття трафіку. У пошуковій системі коштом трафіку також можна піднятися в топі, але, знову ж таки, це нецільовий трафік.
 • Методи штучного підвищення індексу цитування: тільки у випадку явного спаму можна довести, що посилання з’являються не зовсім за призначенням сайту. Але якщо цитування буде нерелевантним за змістом ресурсу та у великих кількостях, пошуковик також розцінить це як шахрайство.

Відбілити сайт після потрапляння під фільтри можливо, і в нас навіть є такий досвід, але це важкий та довготривалий процес. Тому краще не використовувати сумнівних методик.

 

Які особливості «чорного» просування? Чи є воно дієвим та чи може користувач його виявити?

«Чорні» методи однозначно не дають якісного результату. Навіть якщо в певний момент сайт матиме кращі позиції, з часом алгоритм виявить шахрайство своїми фільтрами або просадить сайт новими апдейтами. Наприклад, останнім часом Google дуже жорстокий у своїх апдейтах.

Щодо виявлення, візуально для користувача це може бути непомітно. Легко виявити можна хіба що звичайний спам ключовими словами та нестандартні, незрозумілі URL сторінок. Інші ж методи «чорного» SEO повʼязані з внутрішнім вмістом сайту, тож звичайний користувач навряд чи їх помітить.

 

Чи існує покарання за «чорне» SEO? Як відрізняється в цьому відношенні політика різних пошукових систем?

Покаранням сайту з боку пошукових систем будуть санкції за потрапляння під фільтри. Попереджувальних повідомлень нікому не надсилають. Зрозуміти, що ресурс потрапив під фільтри, просто: відвідуваність різко падає, сайт помітно просідає у позиціях або зовсім зникає з пошуку.

Загалом основні принципи етичного SEO залишаються схожими для більшості пошукових систем, і більшість заборонених методів оптимізації шкідливі для всіх пошуковиків. Але Google зараз зосереджує багато зусиль на моніторингу якості контенту, тому його вимоги будуть найвищими. Якщо ви дотримуєтеся кращих практик і використовуєте лише етичні методи, ви знижуєте ризик отримання штрафів або погіршення позицій у результатах пошуку для будь-якої пошукової системи.

Яка конкуренція на міжнародному ринку Software Delevelopment
Детальніше
Як за 6 місяців з Junior Front-End Developer виростити Middle Full-Stack Developer. Досвід Turaiev
Детальніше
Вихід бізнесу на нові ринки. Юридичний роадмеп
Детальніше