
22/07/2022
Ми створили IT-продукт і залучили іноземних замовників, не витративши жодного долара на рекламу. Кейс
Авторський матеріал Любові Мочалової, СЕО Асоціації EASE Кожній IT-компанії, яка виводить на іноземний ринок інноваційний продукт, потрібно створити навколо себе інформаційне поле із ключовими повідомленнями. Ось тільки привернути увагу західних ЗМІ не завжди просто. Про основні правила роботи з представниками іноземних медіа й поговоримо зараз. Глобальних відмінностей в роботі з українськими та іноземними медіа немає. Із західними медіа потрібно налагоджувати особистий контакт, так само як і з українськими. Це не швидкий процес, але наполегливість завжди дає результат. Розповім про нещодавній кейс, як я виходила до світових ЗМІ з нуля, щоб поширити новий продукт Асоціації, платформу EASE Work. На початку війни ми запустили сервіс з пошуку нових замовлень з Європи та Америки для українських IT-команд, щоб допомогти їм впоратися з кризою та знайти нові проєкти для реалізації. У результаті, не витративши жодного долара на рекламу, за допомогою публікацій в ЗМІ ми залучили замовників із Сінгапуру, Польщі, Туреччини, Німеччини та Австралії. Ось як це вдалося.Збираємо базу іноземних ЗМІ
По-перше, потрібно знайти ресурс, де представлені ЗМІ різних країн з максимальним охопленням, та зібрати контакти редакцій. Я скористалася ресурсом vsesmi.online. Там хороший список медіа для першого знайомства. До речі, зібрати контакти редакцій – ще той квест, вони є не скрізь.Поділюся лайфхаком: якщо на сайті не вказана пошта, відкрийте профіль цього медіа в LinkedIn або Facebook – там часто вказані потрібні дані. Якщо це не працює, шукаєте профілі журналістів і редакторів, які працюють в медіа, та зв’язуйтесь безпосередньо з ними.
Рекомендую на старті зібрати максимальну кількість контактів, від тисячі та більше – все, що вдасться знайти. Згодом ви зможете доповнити свою базу та виділити релевантні для вашої компанії чи проєкту ЗМІ, з якими працюватимете на регулярній основі. Якщо говорити в географічному розрізі, то Балтійські країни досить відкриті для спілкування, а на їх сайтах практично завжди є прямі контакти редакторів. З представниками ЗМІ Франції та США знайти контакт складніше, найчастіше ви зустрінете лише форми зворотного зв’язку на їх сайтах. У Бельгії та Великобританії можна знайти повні контактні дані: всієї редакції, маркетинг відділу і навіть голови правління. Відкритість, яка варта поваги.Короткий пітч – результативний пітч
Коли ваш IT-продукт тільки виходить на світовий ринок, не варто ставити жорсткий фільтр для ЗМІ, а стукати в усі можливі:- Напишіть невеликий супровідний лист із важливими тезами, які хочете висвітлити у медіа. Важливо вказати не особисто вашу користь від цього, а країні, до якої звернулися. Наприклад, ваш IT-продукт дозволить місцевим студентам заощаджувати час на підготовку домашнього завдання.
- Обов’язково переведіть текст мовою країни одержувача.
- Подякуйте одержувачу листа за допомогу в розповсюдженні цієї важливої інформації та додайте, що готові на запит розповісти більше.
- Надішліть лист контактам редакцій з вашої бази або в особисті повідомлення журналістам та редакторам.