home-blur
Facebook post – 16
22/07/2022
Новини EASE

Ми створили IT-продукт і залучили іноземних замовників, не витративши жодного долара на рекламу. Кейс

Авторський матеріал Любові Мочалової, СЕО Асоціації EASE

Кожній IT-компанії, яка виводить на іноземний ринок інноваційний продукт, потрібно створити навколо себе інформаційне поле із ключовими повідомленнями. Ось тільки привернути увагу західних ЗМІ не завжди просто. Про основні правила роботи з представниками іноземних медіа й поговоримо зараз.

Глобальних відмінностей в роботі з українськими та іноземними медіа немає. Із західними медіа потрібно налагоджувати особистий контакт, так само як і з українськими. Це не швидкий процес, але наполегливість завжди дає результат.

Розповім про нещодавній кейс, як я виходила до світових ЗМІ з нуля, щоб поширити новий продукт Асоціації, платформу EASE Work. На початку війни ми запустили сервіс з пошуку нових замовлень з Європи та Америки для українських IT-команд, щоб допомогти їм впоратися з кризою та знайти нові проєкти для реалізації. У результаті, не витративши жодного долара на рекламу, за допомогою публікацій в ЗМІ ми залучили замовників із Сінгапуру, Польщі, Туреччини, Німеччини та Австралії. Ось як це вдалося.

Збираємо базу іноземних ЗМІ

По-перше, потрібно знайти ресурс, де представлені ЗМІ різних країн з максимальним охопленням, та зібрати контакти редакцій. Я скористалася ресурсом vsesmi.online. Там хороший список медіа для першого знайомства. До речі, зібрати контакти редакцій – ще той квест, вони є не скрізь.

Поділюся лайфхаком: якщо на сайті не вказана пошта, відкрийте профіль цього медіа в LinkedIn або Facebook – там часто вказані потрібні дані. Якщо це не працює, шукаєте профілі журналістів і редакторів, які працюють в медіа, та зв’язуйтесь  безпосередньо з ними.

Рекомендую на старті зібрати максимальну кількість контактів, від тисячі та більше – все, що вдасться знайти. Згодом ви зможете доповнити свою базу та виділити релевантні для вашої компанії чи проєкту ЗМІ, з якими працюватимете на регулярній основі.

Якщо говорити в географічному розрізі, то Балтійські країни досить відкриті для спілкування, а на їх сайтах практично завжди є прямі контакти редакторів. З представниками ЗМІ Франції та США знайти контакт складніше, найчастіше ви зустрінете лише форми зворотного зв’язку на їх сайтах. У Бельгії та Великобританії можна знайти повні контактні дані: всієї редакції, маркетинг відділу і навіть голови правління. Відкритість, яка варта поваги.

Короткий пітч – результативний пітч

Коли ваш IT-продукт тільки виходить на світовий ринок, не варто ставити жорсткий фільтр для ЗМІ, а стукати в усі можливі:

  • Напишіть невеликий супровідний лист із важливими тезами, які хочете висвітлити у медіа. Важливо вказати не особисто вашу користь від цього, а країні, до якої звернулися. Наприклад, ваш IT-продукт дозволить місцевим студентам заощаджувати час на підготовку домашнього завдання.
  • Обов’язково переведіть текст мовою країни одержувача.
  • Подякуйте одержувачу листа за допомогу в розповсюдженні цієї важливої ​​інформації та додайте, що готові на запит розповісти більше.
  • Надішліть лист контактам редакцій з вашої бази або в особисті повідомлення журналістам та редакторам.

Будьте готові до того, що журналісти можуть трохи змінити інформацію на користь країни, де вони працюють. На перших етапах комунікації поставтеся до цього лояльно.

Не забувайте про фолоуапи

Існує дуже тонка грань між нав’язливістю та нагадуванням. Часто піарники зупиняються, коли їхні перші декілька листів не отримали відповіді, й більше не нагадують про себе. Завдання фолоуапів – зрозуміти, чи журналіст зайнятий, пропустив вашого листа або тема для нього не цікава. Якщо вам не відповіли протягом кількох днів, можна нагадати про себе. Якщо відповіли, що, наприклад, взяли в роботу – обов’язково написати повторно. У Європі все дуже неквапливо і якщо ви не будете наполегливими, то через велику кількість запитів про вас банально забудуть.

Коли ми запускали EASE Work, протягом двох тижнів я розсилала приблизно 50 листів на день. В результаті про нас надрукували у Польщі, Іспанії та Литві. І особисто поділилися дописами головний редактор TechCrunch та топменеджер Netflix. Пізніше нас запросили стати гостем подкасту в Ісландії та партнером бізнес-спільноти у Швеції. Так працює закон: вихідний потік приносить вхідний.

Отож, щоб кількість позитивних відповідей у ​​комунікації з іноземними журналістами переважала, будьте наполегливішими та пітчіть тільки ті продукти, в які сильно вірите.

AІ-учитель, віртуальний щоденник і конкурент Google Classroom. Асоціація EASE влаштувала digital-батл між студентами 4 університетів
Детальніше
Наших партнерів стає все більше!
Детальніше
Як пройшов офлайн-мітап з Віталієм Дятленко, CTO Uklon?
Детальніше