Практика успішного запуску RnD IT-офісу: стартап в Україні або концентруйся на головному
У світі цінність ресурсу часу набирає обертів. Ми прагнемо фокусуватися на тих процесах, які любимо та які приносять нам дохід. На жаль, у реаліях бізнесу це не завжди виходить, і операційна діяльність поглинає нас. Ми намагаємося охопити безліч бізнес-процесів, не помічаючи, як втрачаємо фокус з головного — навіщо створювали компанію.
Як направити свій ресурс на основні цілі та не відволікатися на операційну діяльність, розповість Марина Чикаловець, Head of outsourcing service for IT Smart Solutions.
Популярність послуги у світовій практиці
За інформацією MBN, заробіток ринку аутсорсингу в 2020 році склав 98,3 млрд. доларів США, а в 2021 році ця сума збільшилася на 1,7 млрд. доларів. Із цього обсягу 53% припало на частку Американського континенту, 44% — на долю Європи і лише 3% на частку Азіатсько-Тихоокеанського регіону. У світовій практиці аутсорсингові стратегії використовують у найрізноманітніших напрямках:
- фінансовий сектор аутсорсингу охоплює 33%;
- виробничий сектор – 17% та 15%;
- телекомунікації – 13% та 12%;
- ділові послуги – 9% і 12%;
- інші послуги – 9% та 5%.
За даними дослідження Міністерства зовнішньої торгівлі та промисловості, понад 70% компаній покращили економічні показники при переході на аутсорсинг — підвищили ступінь спеціалізації, ефективності операцій та домоглися зниження витрат.
За оцінками Grand View Research, на світовому ринку аутсорсингу бізнес-процесів було здійснено угод на 232,32 млрд. доларів США.
Делегуй, думай про бізнес
Цінність людського ресурсу, того часу, який витрачається на створення продукту для компанії, зростає з кожним роком. Це відповідає прислів’ю, яке стверджує, що час дорожчий за гроші. Розподіл людського ресурсу впливає на прибутковість компанії.
Від керівників потрібно створити умови для здорового, безпечного та продуктивного робочого середовища для співробітників з метою максимізації індивідуальних та організаційних результатів. І тут доводиться вибирати: тримати всі процеси під особистим контролем або зосередитися на тому, що справді важливо — розвитку та прибутковості. Аутсорсинг дозволяє підприємствам вирішити низку управлінських проблем:
- спрямувати власні ресурси, які має компанія в обмеженій кількості, на першочергові бізнес-процеси;
- ефективно використати можливості ринку аутсорсингу;
- уникнути витрати коштів на виконання другорядних і не настільки важливих для підприємства бізнес-процесів;
- оптимізувати стратегічні завдання;
- перерозподілити ресурси, сконцентрувавшись на перспективних напрямках;
- забезпечити реструктуризацію підприємства;
- змінити організаційний склад.
Аутсорсинг також може зробити бізнес більш гнучким і динамічним, здатним адаптуватися до мінливих ринкових умов і викликів. Він забезпечить економію витрат та підвищення рівня обслуговування.
Як запустити IT-проект із використанням аутсорсингу
Зазвичай, співпраця починається з того, що клієнт озвучує завдання. У відповідь він отримує:
- підбір персоналу;
- оренду офісу;
- закупівлю техніки, меблів, інвентарю;
- оплату винагороди працівникам, які працюють на умовах ФОП;
- організацію конференцій;
- навчання персоналу;
- проведення корпоративів;
- озеленення території;
- інші послуги в межах чинного законодавства.
Враховуються всі найсміливіші запити. Щоб реалізувати зазначене вище, підписується один контракт. За всі ці опції клієнт отримує лише один підсумковий інвойс на місяць, проводить одну оплату та зберігає за собою:
- Можливість онлайн стежити за рухом коштів.
- Ефективно управляти фінансами та планувати бюджети.
- Можливість вибору юрисдикції.
- Зосередженість на основних бізнес-процесах.
Переходячи на зовнішнє управління, компанія позбавляється рутини документообігу та погоджень, відповідальності перед податковими органами, навантаження, пов’язаного з ними, накладних витрат, ризикових операцій. Бажаєте запустити успішний IT-офіс — концентруйтеся на головному, а решту довірте аутсорсингу.