home-blur
ac01ae0eb7484aeeac9db485b6109660
25/05/2021
EASE News

FuckUp Night by EASE: Роман Кирилович, Ілля Рейніш і Олексій Костилєв про свої провали

Усі люблять розповідати про свої досягнення. А от про невдачі говорити набагато складніше. Але без поразок не буває перемог і будь-який провал можна обернути в плюс.

«Формат заходів FuckUp Night дуже популярний у всьому світі. У першу чергу він потрібен для того, щоб підприємці не боялися помилятися. Наша освіта змусила нас думати, що за кожну помилку ти обов’язково отримаєш двійку і це погано. Потрібно все робити правильно з першої спроби. Але в бізнесі так буває не завжди» — каже Президент Європейської Асоціації Програмної Інженерії (EASE) Владислав Савченко.

EASE зібрала в одному місці топових українських підприємців. Про свої бізнес факапи розповіли Роман Кирилович, засновник компанії “Франч”, Олексій Костилєв, підприємець, власник мережі ресторанів доставки Ninja Sushi і Ninja Wok, і Ілля Рейніш, співзасновник онлайн-бізнес-школи LABA. Підприємці чесно розповіли про труднощі, які виникли на їх шляху і про те, що допомогло їм не здатися.

«У всіх брендів бувають факапи. І це нормально, помиляються всі. У McDonalds бувають факапи, і у Subway, і у багатьох інших. Всі ці думки я, звичайно ж, записав і красиво оформив на сайті, який вже не працює — мій факап. Крім цього в своєму тексті закликав прагнути до світла, розвиватися і бажано робити це все з нашою компанією. Аналогічний текст одного разу написав і для розсилки: «Заходьте на сайт, залишайте заявки, зробимо цукерку для вас». В темі листа було лаконічне: «Ваша франшиза — г # вно».

Історія закінчилася тим, що після ранкової масової розсилки листа команда повідомила, що наша гаряча лінія дійсно стала «гарячою» від кількості дзвінків. А дзвонили клієнти компанії “Франч”. Вони висловлювали глибоке розчарування тим, що отримали такий лист від людини, якій вони довірилися і дозволили йому зробити франшизу.

«Я відмотав вчорашній вечір на три келихи назад і згадав, що не відфільтрував аудиторію і відправив листи на всю базу. Це було жахливо”. На щастя, з тієї кількості людей, лише один не прийняв інформацію і залишився під негативним враженням. Свою історію Роман підсумував зухвалим слоганом:

«Будьте самоіронічними, не пишіть листи о 23:30, пийте вино і пам’ятайте: “Ваша франшиза — г#вно”».

«Допускати помилки — це нормальна історія. Головне — це те, які висновки ви зробили», заявив Владислав Савченко у своєму виступі, після чого передав слово Іллі Рейнішу, засновнику LABA.

Ілля поділився невдалою історією підкорення спекотної Бразилії, яка закінчилася набутим досвідом і роботою в невеликий мінус. Про те, як важливо вивчити новий для себе ринок, Ілля розповідав захоплено і весело. Дешеві ліди, конверсія 15% і дві сім-карти, які повинні були привести команду до успіху, зникнення викладача і система будь-якої покупки за 4 платежі — все те, про що команді LABA хотілося б знати до відкриття філії в Бразилії.

«Мучилися ми з Бразилією місяців 5, так я туди й не поїхав» — заявив Ілля в кінці виступу. Після додав: «Ви можете робити скільки завгодно досліджень, але якщо у вас немає кількох місцевих людей, які вам можуть розповісти про всі нюанси ведення бізнесу в іншій країні, буде дуже складно».

«Для мене факап — це коли тобі 45 і ти якимось рішенням втрачаєш все. Це можна назвати факапом. Все те, про що ми тут розповідаємо — це просто шлях, це помилки, які кожен робить» — сказав на початку свого виступу Олексій Костилєв, власник мережі ресторанів доставки Ninja Sushi і Ninja Wok.

Але є в Олексія історія, яка навчила його продумувати все заздалегідь.

«Я записував подкаст, де розповів про бажання відкрити Ninja Pizza. У нас всі акаунти мережі Ninja в Instagram мають у закінченні “official”. Як тільки вийшло це інтерв’ю, мені надіслали скріншот сторінки в соціальній мережі “Ninja Pizza official” з описом: “Олексій Костильов, готовий купити аккаунт?” Я все продумав наперед — і сайт, і домен, але Інстаграм ми втратили. Пізніше ми створили сторінку Ninja Hut Pizza, тому що hut — це приміщення, в якому готують їжу. Не важливо, це піца, гамбургери, такос».

«Якщо ви впевнені в чомусь, якщо у вас є конкретні цифри, якщо ви грамотно підходите до будь-якої справи, я вам раджу спробувати і шукати хороших фахівців. Цінуйте своїх співробітників, цінуєте свою команду» — підсумував Олексій.

Івент, присвячений факапам, створений, щоб розповісти про неуспішний успіх. Щоб показати бізнес з іншого боку, про який зазвичай замовчують, але без якого він неможливий.

Food-партнери заходу:

Авторські суші преміум-класу від Ninja Sushi.

Безалкогольне пиво від ЕпіКур та ЕпiХепi.

Крафтове пиво від Red Cat Brewery.

Розслабляючі напої з онлайн-супермаркету Foodex24.

Медіа-партнери:

Минфин, Vector, Щоденна всеукраїнська газета «День», Hurma System, Marketer, Treeum, Информатор Украина, EIGHT, MILLION magazine, Gossip Magazine.

IT FUCKUP NIGHT BY EASE
Read more
EASE TOGETHER WITH PARTNERS WILL PRESENT THE IT INDUSTRY OF UKRAINE AT THE EXHIBITION RIGA COMM
Read more
Співробітництво Powercode Academy та Міністрества Цифрової Трансформації України
Read more