home-blur
Facebook post – 20
10/08/2022
Інтерв'ю з ізівцями

Програмне забезпечення для бухгалтерів. Як обрати?

Розповідає GigaCloud

Програмні продукти 1С займають провідні позиції на українському ринку: ними користується український бізнес, адже вони мають хорошу систему корпоративних стандартів та маркетингової політики. Нарікань на це програмне забезпечення немає, крім одного ― воно має російське походження.

Наразі існує безліч інших програмних продуктів, які створені для ведення обліку та звітності. Про те, як компаніям підібрати альтернативи програмі 1С серед українських та закордонних рішень, розповідає Любомир Дорошенко, керівник департаменту SMB продажів хмарного оператора GigaCloud.

1) Чому бізнес шукає альтернативи?

 

Програма 1С, за різними підрахунками, сьогодні користуються від 50 до 500 тисяч українських фірм. Користуватися 1С державним організаціям і підприємствам заборонили у 2017 році. Але ця заборона не стосувалася бізнесу. 

24 лютого стало зрозуміло, що користуватися 1C та іншим російським софтом — це фінансувати окупантів. Також є ризики кіберзагроз. Тому сьогодні вже бізнес проявляє ініціативу відмовитися від російського програмного забезпечення. За нашими підрахунками, 30% користувачів в активному пошуку аналогів 1С.

2) Які складнощі можуть виникнути при переході на нове програмне забезпечення?


Протягом кількох десятиліть багато бухгалтерів та економістів працюють в 1С. Кожна компанія адаптує програму під потреби своєї компанії: розробляє додаткові модулі, додає функції, інструменти тощо. Відмовитися від програми, в яку вкладено ресурси та кошти, та перейти на аналог в один момент досить складно.

Для цього потрібно:

  • правильно вибрати програму;
  • виділити час на її доопрацювання;
  • знайти фахівців, які зроблять ці доопрацювання.

Більшість компаній зараз не готові перелаштовувати вибудовані бізнес-процеси, стримує також і вартість переходу на альтернативи 1С. 

Велику роль відіграє і людський фактор. Часто бухгалтери не хочуть навчатися працювати з новою програмою, витрачати на це час та виходити із зони комфорту. Але у більшості випадків саме вони можуть стати каталізатором змін. 

Перехід на українські альтернативи 1С ― поступовий та довготривалий процес. На українському ринку є компанії з автоматизації бізнесу, які пропонують якісні рішення, які за потреби можуть адаптувати свої програми для потреб клієнта.


3) На що слід звернути уваги при виборі альтернативного програмного забезпечення? 

 

Обираючи аналог російських програм для обліку, варто звернути увагу на наступні фактори: 

  • сфера, в якій працює ваша компанія; 
  • який облік ви хочете замінити (бухгалтерський, складський, логістичних витрат, або взагалі весь); 
  • яка кількість користувачів працюватиме з програмою одночасно; 
  • місце, де буде розміщуватися нова програма (власний сервер чи хмара). 

Сьогодні останній пункт є дуже важливим. Співвідношення жінок та чоловіків у бухгалтерській професії близько 80% на 20% на користь жінок. Багато жінок-бухгалтерів виїхали за кордон, і щоб вони могли вчасно виконувати потрібні операції, необхідно забезпечити безпечний та швидкий доступ до програми. Це питання можна вирішити разом з хмарним оператором, розмістивши облікові системи у хмарі ― технічній інфраструктурі, взявши її в оренду. 

Системи у хмарі є більш захищеними, ніж обладнання в офісі. Дані не доведеться евакуйовувати із зони бойових дій, адже вони зберігаються у безпечних дата-центрах України та ЄС. Розміщення у хмарі знімає ризики, пов’язані з кіберзагрозами. Наприклад, наші фахівці безкоштовно налаштовують клієнтам VPN. Він приховує публічну IP-адресу хмарної інфраструктури, і всі дані піддаються шифруванню та є недоступними для перегляду сторонніми користувачами.

4) Чи може компанія самостійно зробити перехід або потрібно залучати сторонніх спеціалістів? 


В теорії так, але на практиці складно. Адже завдання не просто в тому, щоб встановити програму на комп’ютер, потрібно добре знати функціонал програмного забезпечення й, вислухавши завдання безпосереднього замовника, запропонувати варіанти реалізації виходячи з тих інструментів і функціоналу, який є в програмі. Але при величезному бажанні та ресурсах все можливо реалізувати і самостійно.


5) Яких наслідків слід очікувати компанії, якщо вона неправильно вибере програмне забезпечення?


Гроші на вітер — це не найстрашніше, що може статися. Гірше, коли бізнес купує програму, починає налаштовувати процеси та вносити дані й виявляється, що частина важливих бізнес-процесів компанії це програмне забезпечення не може супроводжувати. І тут або “милиці” доставляти, або ще раз переходити, або користуватися кількома програмами.

6) На які українські та закордонні аналоги 1С власникам бізнесу варто звернути увагу?


Ми зібрали 4 аналоги 1С в Україні та світі, які мають найбільший попит серед наших клієнтів:

MASTER:Бухгалтерія — продукт для ведення бухгалтерського та податкового обліку на підприємствах малого та середнього бізнесу, а також комунальних підприємствах. Створений спеціально для українського ринку, відповідає чинному законодавству України та постійно оновлюється.

Дебет Плюс — рішення для автоматизації бухгалтерського, оперативного та фінансового обліку. Добре підійде для малого та середнього бізнесу. Продукт легкий у користуванні та інтегрується з іншими системами бізнесу.

ISPro — програма для автоматизації обліку та управління як приватних підприємств, так і бюджетних установ. Програма має багато модулів, які підійдуть підприємствам різних галузей та відповідає законодавству.

SAP Business One — продукт світового лідера розробки ПЗ. Підтримує актуальні вимоги українського законодавства, протестований десятками тисяч підприємств у всьому світі, але коштує дорожче українських аналогів.

GigaCloud має декілька десятків компаній-партнерів, які розробляють та впроваджують програми для бухгалтерського обліку. Ми хочемо допомогти бізнесу, який вирішив відмовитись від 1С. Наші фахівці на спеціальній сторінці сайту допоможуть обрати рішення, яке підійде саме вашій компанії.

Можливо, вітчизняні аналоги не можуть в точності повторити весь функціонал 1С, але це лише питання часу та зацікавленості фахівців, які працюють з програмами обліку. Чим більше спеціалістів виявлять бажання спробувати інше програмне забезпечення, тим швидше компанії почнуть переходити на українські програми, а розробники будуть вдосконалювати свої рішення. Це нелегкий процес, але потрібно зробити перший крок. 

Програмне забезпечення для бухгалтерів. Як обрати?
Детальніше
Як запобігти недооцінці проєкту та закрити його з прибутком: поради від CEO Brainlab Studio
Детальніше
Як обрати та налаштувати CRM-систему для логістичного бізнесу, щоб оптимізувати час та витрати
Детальніше