home-blur
6184c01ace7641b6a996a09f1164546f
03/08/2021
EASE News

FUCKUP NIGHT BY EASE: провали MEGOGO, Multiplex і Atlas Weekend

Слухати історії чужих факапів завжди приємніше, ніж розповідати про свої. Але герої FuckUp Night by EASE безстрашні — адже вони без проблем діляться досвідом своїх провалів.

У розпал літа «Європейська асоціація програмної інженерії» EASE організувала вже третю факап-вечірку, на якій топові бізнесмени ділилися досвідом своїх невдач.

Стільки цінної інформації, яка допоможе заощадити дорогоцінний час, гроші та інші ресурси ви ніде не почуєте. FuckUp Night by EASE це вечір, коли ми без сорому ділимося невдачами нашого бізнесу, розповідаємо, як провалилися наші проєкти. Але головне, що робимо це з посмішкою на обличчі, зазначив Владислав Савченко, Президент «Європейської асоціації програмної інженерії» EASE.

Ми з командою весь час у пошуку нових форматів, які би принесли резидентам і бізнес користь, і можливість відволіктися від рутини. FuckUp Night by EASE зайшов одразу, тому ми продовжуємо цю успішну дію. Зібрати спікерів такого рівня кожен раз виклик, але ми справляємося. Топ-менеджери MEGOGO, Multiplex та Atlas Weekend добре поєднувалися в цей раз на сцені. А на осінь ми вже ведемо переговори з новими спікерами й готуємо історії, які будуть розказані вперше, зазначає СЕО «Європейської асоціації програмної інженерії» EASE Любов Мочалова.

Якщо ви думали, що провали відбуваються тільки зі стартапами, Іван Шестаков, директор зі стратегічного розвитку медіа сервісу MEGOGO, готовий повністю розвіяти цей міф. В рамках FuckUp Night by EASE він розповів, що вся історія компанії часто-густо складається з факапів. Іван зазначив, що на початку шляху веб-сервіс MEGOGO був виключно про IT, але ринок змінювався й було потрібно відповідати новим реаліям:

— Спочатку ми планували розміщувати легальні фільми на MEGOGO, але безкоштовно, подібно піратським ресурсам, додавши реклами, яка буде приносити дохід. Адже для аудиторії не зрозуміло було, що за контент необхідно платити. При цьому ми планували відраховувати правовласникам відсоток за перегляди. Власне, це і був весь бізнес-план. Як виявилося, контент купувати дуже і дуже складно, а пояснити аудиторії, що він платний — ще складніше. Минуло близько 5 років, поки в Україні аудиторія почала звикати до платної моделі.

І це не єдиний провал в історії MEGOGO: запуск застосунку, комунікація всередині команди під час локдаунів, випуск нових продуктів — кожен новий крок породжував черговий провал.

Ми запустили зручний застосунок, але й за нього люди платили не охоче. До тих пір, поки наша команда намагалася зробити революцію, ми працювали в мінус. І тоді звернули увагу на вимираючий, в нашому розумінні, сегмент телебачення. Телевізор це те, за що люди звикли платити поколіннями. При запуску стартапу важливо зрозуміти, до чого у користувачів вже є звичка і зробити новий продукт трохи краще, ніж вже існуючий. Коли користувачі до нього звикають, вони не можуть вже прожити без цього сервісу.

Ще один герой FuckUp Night by EASE — Віталій Писаренко, бордмембер і екс-CEO Multiplex розповів історію, як мережа кінотеатрів потрапила в справжній міжнародний скандал.

Один з факапів це коли Multiplex сам став справжнім піратом, хоча за службовим обов’язком ми з ними постійно боремося. Наші маркетологи з кращих спонукань зняли шматочок фільму та опублікували відео в наш офіційний акаунт. Мені досі за це боляче, адже цим ми спровокували цілий міжнародний скандал. Після цього випадку ніхто не став в оборонну позицію: ми швидко визнали свою помилку та запропонували студії круту співпрацю. В результаті у нас вийшло вирішити це питання.

Віталій зазначив, що дуже багато помилок відбуваються не від того, що хтось хоче зробити погано, а від того, що хтось хоче зробити добре. Але позитивна енергія спрямовується трохи не в те русло.

При всій складності ситуації, є важливий нюанс: потрібно зберегти у людей позитив і бажання покращувати продукт, з яким вони працюють. Адже людина хотіла зробити добре, помилку вдалося вирішити, а і неї вже обвалився весь світ. Ми вчимо співробітників не боятися невдач, але й не приховувати їх. Ми дуже відкриті та завжди допомагаємо вирішити будь-які питання. Важливо максимально все документувати, щоб мінімізувати ризик повторень факапів. Хоча, всі ми знаємо, що помилки неминучі, просто любіть їх.

Організаторам Atlas Weekend часом теж було несолодко. Дмитро Сидоренко, засновник музичного фестивалю розповів, що факапів була незліченна кількість і вони будуть з’являтися й в майбутньому.

Недостатня кількість туалетів, повний бардак з таймінгом, скарги на шум від жителів району, форс-мажори та багато іншого ми пройшли дуже різні етапи. Наприклад, в 2018 році з’явився новий фестиваль, який повинен був стати конкурентом Atlas Weekend. Організатори всіляко намагалися переманити наших артистів. Мій факап в тому, що я розповів спонсорам нашого фестивалю, з якими артистами веду переговори. В результаті один з музичних колективів коштував нам +200 000 євро. Я зробив висновок, що не потрібно говорити про свої плани, поки, як мінімум, не підписаний контракт.

Одним з найсерйозніших випробувань, на думку Дмитра Сидоренка, став коронавірус і локдауни. Але багаторічний досвід, нові онлайн проєкти, а також лояльна аудиторія допомогли впоратися з цією проблемою. Незважаючи на всі негаразди, які траплялися і трапляються, Дмитро вважає, що помилки повинні відбуватися:

Всі наші факапи це безцінний досвід, який дозволяє в майбутньому заощадити в рази більше грошей, ніж зараз. Головне робити висновки, виправляти їх і рости далі. Здійснюйте помилки, вони повинні бути!

Герої FuckUp Night by EASE — сміливі й наполегливі, вони не бояться ділитися своїми невдачами, не опускають руки перед труднощами та не дивлячись ні на що продовжують свій шлях до успіху. А завдяки їх історіям в рамках заходу кожен бажаючий може вчитися на чужих помилках.

EASE PRESIDENT VLADYSLAV SAVCHENKO PRESENTED THE COMMUNITY IN SWITZERLAND AT THE UKRAINIAN – SWISS BUSINESS HUB
Read more
PR Intensive Workshop
Read more
EASE стала партнером конференції 8P: Business. Digital. Online‑Marketing.
Read more