home-blur
b7af762341074c51a372d7e07f4a511d
09/03/2021
EASE News

Головні болі CEO IT-компаній. Які зміни вніс карантин в управління компанією.

Богдан Семенов — Main IT Advisor в EASE розповів, з якими проблемами стикаються CEO IT компаній в новій реальності і як з ними боротися.

Богдан більше 8 років впроваджує системи тасктрекінгу і стандартизовані методології ведення проектів. Займається формуванням команд, менеджменту і моніторингом основних метрик діяльності компанії. Головний провідник в світ IT.

  1. Мітинги. Робота віддалено призводить до того, що не можна зібратися разом. І спроби відсутності живої комунікації замінити мітингами, дуже часто перетворюються в якісь безглузді дзвінки. Тобто, людям просто не вистачає живого спілкування, і робочі конструктивні мітинги перетворюються в довгі неконструктивні. Ситуація, коли всі про щось 40 хвилин говорили, а після мітингу, не змогли скласти список головних поінтів розмови — класика онлайн-мітингів. Витрати часу на беззмістовні колли — одна з головних болів CEO.

Як вирішувати?

Тут треба підходити до організації: якщо хтось збирає мітинг, то повинна бути попередня адженда (про що будемо говорити) і список ключових учасників. Після коллу вже даємо результати для всіх. Щоб не збирати на ці мітинги зайвих людей.

  1. Перекладання відповідальності — це стосується як роботи в команді, так і роботи з замовником. Коли ми, замість того щоб дати кращу пропозицію, сервіс, варіант рішення, звинувачуємо (або робимо відповідальним) когось іншого. Це одна з класичних проблем, яка пов’язана частково з психологією людини — пошук проблеми зовні, а не всередині.

Як вирішувати?

Для СEO важливо в цьому питанні не піддаватися емоціям, а дивитися на реальні показники. Дивитися на ситуацію з точки зору логіки, а не людського фактора. Є завдання — є відповідальні.

  1. Відсутність плану. Ситуація: збираємося з командою щось робити, але чіткого плану немає. Всі про щось поговорили, а через три дні, умовно, збираємося знову і результатів немає. Тобто, хтось подумав, що хтось інший щось зробить. Це класичні елементи менеджменту: завжди повинен бути відповідальний, дедлайн, необхідні на це час і ресурси.

Як вирішувати?

Якщо в звичайному робочому процесі це можна + — швидко перевіряти, в офісі просто підійти до команди і запитати як справи, то в умовах карантину так зробити не виходить. Тому потрібно прописувати план, який буде у всіх перед очима постійно — це дуже важливо, саме в письмовому вигляді. Щоб всі члени команди бачили, як можна досягти результатів.

  1. Збільшення к-сті звітності, KPI. З карантином багато компаній почали вводити у себе більше якихось звітностей, метрик, додаткових KPI.

Як вирішувати?

Тут дуже важливо не вдаватися в зайву бюрократію. В першу чергу, має бути зроблено те, що приносить найбільший результат. Якщо нам потрібні якісь метрики для управління компанією, то треба вибрати основні і ввести їх, подивитися як вони працюють, чи дають вони нам моніторинг дійсно життєво важливих показників. Якщо вони нам не дають їх то, швидко їх замінити на інші, які будуть нам допомагати більше. Тут треба бути дуже гнучким. Щоб не перевантажувати команду зайвими звітностями, метриками. Інакше команда, замість того щоб займатися роботою і доставляти свій продукт, буде витрачати багато часу займаючись складанням звітів.

  1. Немає варіантів. Думаю багатьом керівникам знайомо, коли збирається кілька людей, і починається: “ну тут така ситуація, варіантів ніяких немає, напевно все, перестанемо це робити”. Завжди повинні бути варіанти, з яких можна щось вибрати, але в принципі, якщо їх немає — то це велика проблема.

Як вирішувати?

Робити стратегічні сесії, брейншторм, тому що безвихідних ситуацій не буває. Варіанти в будь-якому випадку повинні знаходитися, якщо навіть не всередині вашої команди, то зовні — 100%. Підключайте сторонню команду, яка може допомогти у вирішенні проблеми.

  1. Некомандна робота. Це виражається в тому, що якщо якийсь шматок роботи зроблений неякісно, ​​то це впливає не на одну людину, а на всіх членів команди, які користуються результатами цієї роботи. Наприклад, коли шматок коду був написаний неякісно, ​​то це потім додасть обсяг роботи Q&A фахівцям.

Як вирішувати?

Про важливість роботи в команді потрібно нагадувати регулярно, особливо в умовах карантину. Коли люди разом працюють фізично, їм простіше підтримувати і відчувати командний дух. Коли ми працюємо віддалено — це тонни часу на листування, чати, і тому тут дуже важливо розуміти що неякісно зроблений шматок роботи в першу чергу впливає на цілий ряд людей.

  1. Світ завмер. Саме так багато хто сприймає (до сих пір, на жаль) карантин. Але якщо ми подивимося назовні, крізь умовні бар’єри в голові, що все стало погано, то побачимо, що насправді, просто відбувається трансформація. Світ не зупинився, виробництво працює, бізнес працює, машини по вулицях їздять і тд. Трохи змінюється формат роботи. З’явилося багато інших можливостей — бізнес зараз діджіталізується, з’являються нові платформи, сайти і тд. Проектів не стало менше. Просто сам запит на якість або на форму проектів трохи змінився.

Як вирішувати?

Потрібно прокачувати гнучкість і виходити із зони комфорту. Прийміть той факт, що як раніше вже не буде. Впроваджуйте нові формати роботи, експерементіруйте, дивіться на конкурентів і їх досвід. Зараз найкращий час, щоб вибитися вперед.

Переможці осіннього хакатону “Битва титанів” від EASE успішно закінчують навчання в Powercode Academy
Read more
Carpathian Startup Fest 2024
Read more
EUROPE AND UKRAINE WERE “COVERED” BY HACKER ATTACKS DUE TO AN ENCRYPTION VIRUS. GIGACLOUD TELLS YOU HOW TO PROTECT YOURSELF
Read more