home-blur
2f83379cae3a47ea9a777be29a99cf8f
17/12/2020
EASE News

Команда EASE розпочала серію лекцій з лікнеп з правового режиму для IT-компаній – Diia City.

Про ефект для IT-галузі після впровадження спеціального правового режиму.

ВЛАДИСЛАВ САВЧЕНКО, ПРЕЗИДЕНТ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ ПРОГРАМНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ:

Законопроект допоможе залишити більше грошей в самій Україні. Будуть створені всі умови, щоб не виводити капітал в інші країни. Завдяки впровадженню міжнародних інструментів буде легше отримати інвестиції від зарубіжних фондів, оформляти фахівців стане набагато простіше, а також наші компанії почнуть серйозно конкурувати на світовій арені.

Про революційні положеннях в законопроекті 4303.

ОЛЕКСАНДР БОРНЯКОВ, ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ЦИФРОВИЙ ТРАНСФОРМАЦІЇ

У цьому документі є дуже багато проривних положень: захист інтелектуальної власності, норми англійського права, захист IT-бізнесу, підтримка екосистеми стартапів. З’явиться нова форма співпраці — гіг-фахівець. Такого ніколи не було в українському законодавстві. Це така форма, яка, на мій погляд, стане революцією в трудових відносинах між співробітником і роботодавцем.

Про гіг-контрактах і інших формах залучення IT-фахівців.

ДЕНИС АЛЕЙНІКОВ, РАДНИК ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄРА – МІНІСТРА ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ, LEGAL LEAD ПРОЕКТУ ДІЯ CITY

На сьогоднішній день в законопроекті ми передбачаємо чотири різні, але еквівалентні форми залучення фахівців: трудовий договір; трудовий контракт; гіг-контракт; залучення підрядників, в тому числі фізичних осіб (підприємців). Підкреслю, що це чотири рівні опції. Ми не створюємо гіг замість ФОП, ми не беремо ФОП замість гіг. Паралельно готується податковий законопроект, в якому ми хочемо передбачити рівні умови оподаткування для всіх чотирьох форм залучення фахівців.

Про розвиток ІТ-ринку в Україні.

ЕГОР ЧЕРНЄВ, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ КОМІТЕТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ, АВТОР ЗАКОНОПРОЕКТІВ ПРО ДІЯ CITY

Ми бачимо, що український ІТ-сектор виріс на 30%, але ми можемо набагато більше. При прийнятті законопроекту про стимулювання розвитку цифрової економіки України ми покращимо умови для компаній в регіоні, повернемо в Україну бізнесменів, компанії яких знаходяться сьогодні в інших юрисдикціях.

Про сьогоднішні болі IT-ринку.

ОЛЕНА ІЗРАЙЛЕВИЧ, ФІНАНСОВИЙ ДИРЕКТОР S-PRO

Diia City — це плюс для галузі. Якщо взяти сьогоднішню ситуацію, то ми дуже багато думаємо про те, як нам правильно вести бізнес, щоб ми нічого не порушували, як правильно платити зарплати або здати звітність. Ми повинні в першу чергу концентруватися на тому, щоб робити бізнес, щоб приносити користь своєму клієнтові і створювати робочі місця. Впровадження нових інструментів ведення бізнесу, сконцентруватися саме на бізнесі.

The Four-Day Workweek in IT: Perspectives from Ukrainian Businesses
Read more
Нагородження переможців Young Hack. Odessa edition
Read more
FuckUp Night by EASE: Роман Кирилович, Ілля Рейніш і Олексій Костилєв про свої провали
Read more